A következő napokban jelentős időjárás-változás várható Magyarországon: egy érkező mediterrán ciklon miatt többfelé havazhat, helyenként pedig esőre vagy ónos esőre is számítani kell.
A Sberbank elhagyja az európai piacot – jelentette be a bank. Mint írták, az európai bankjaik „abnormális készpénzkiáramlással” szembesültek.
Az európai szanálási hatóság még kedden késő este rendelte el az ausztriai Sberbank Europe AG – ez a Sberbank Magyarország Zrt. anyabankja is – végelszámolását. Az anyavállalat fizetésképtelenségének kimondása után a Magyar Nemzeti Bank visszavonta a Sberbank Magyarország Zrt. tevékenységi engedélyét, és kezdeményezte a bíróságon annak végelszámolását.
Magyarországon az Országos Betétbiztosítási Alap (OBA) a jogszabály által előírt 10 munkanapon belül az adott betétes tényleges betétösszegétől függően akár 100 ezer eurós összeghatárig (jelenlegi árfolyamon több mint 36 millió forintig) kártalanítja a biztosított követeléssel bíró betéteseket a hitelintézeti törvény alapján, írta a Hvg.
Hatalmas a gond a magyar államháztartásban: szabályosan úszunk az adósságban, ennek nem lesz jó vége
A forint árfolyama sem segít jelentősen: szeptember vége óta mindössze 1%-os erősödést mutat az euróval szemben.








