Sikeresen véget ért az a 42 napos hatósági karantén, amelyet egy tengerjáró hajón kirobbant, halálos hantavírus-járvány miatt rendeltek el az Egyesült Államokban.
Száz koronavírus fertőzött van a hazai börtönökben: itt várják a karentén végét
A börtönökben kijelölték az elkülönítő helyiségeket, az újonnan érkező fogvatartottak pedig minden esetben járványügyi vizsgálaton esnek át.
A büntetés-végrehajtási intézetekben tegnap reggel 48 fogvatartott, valamint a személyi állomány ötven tagja volt igazoltan koronavírus-fertőzött - közölte a Világgazdaság érdeklődésére a Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnoksága (BVOP).
Valamennyi fertőzött fogvatartottat a Büntetés-végrehajtás Központi Kórházába, Tökölre szállították, ahol hatósági karanténba kerültek, jelenleg tünet- és panaszmentesek. A személyi állomány tagjai, akiknél igazolódott a Covid-19-fertőzöttség, az otthonukban, hatósági házi karanténban tartózkodnak, orvosi vagy kórházi ellátásra egyiküknek sincs szüksége.
Címlapkép: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
FRISS HÍREK
Több friss hír
NAPTÁR
Tovább
2026. június 24. szerda
Iván
26. hét
Egészség legolvasottabb
EZT OLVASTAD MÁR?

Pénzcentrum | 2026. június 24. 06:32

Pénzcentrum | 2026. június 24. 05:44

Agrárszektor | 2026. június 24. 07:07




