16 °C Budapest

Mutatjuk, mennyit vesz ki a közösből egy beteg magyar

2016. augusztus 28. 11:30

Több mint egymillióan egyáltalán nem voltak orvosnál tavaly, ezzel szemben 22 emberre több száz millió forintot költött az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (OEP). Nézzük, ki ér a legtöbbet!

Az elemzés megerősíti a már többször is ismertetett trendet, miszerint a nők gyakrabban, a férfiak ritkábban járnak orvoshoz. A nőknél a vérnyomás- vagy anyagcsere probléma a leggyakoribb, átlagos ellátásuk tavaly 107 ezer forintjába került az OEP-nek, a legtöbben azonban csak 30 ezer forintot vettek ki a rendszerből. Egyvalaki viszont 280 milliót - írja az abcug portál (a ritka betegségek, enzimhiányos kórképek gyógyítása kerül ennyibe - a szerk.)

A cikk a tb kasszába való be és az abból való kifizetések aránytalanságait számba véve beszámol arról, hogy a körülbelül hatmillió keresőkorú magyar állampolgár közül csak 2,7 millióan fizetnek a minimálbérnél nagyobb összeg után járulékot. A kifizetésekben viszont százmilliós az aránytalanság.

Tavaly 1369 milliárd forint költött az OEP természetbeni kiadásokra, azaz többek között háziorvosi ellátásra, járó- és fekvőbeteg szakellátásra, betegszállításra, fogászatra, vagy gyógyszerek ártámogatására, s a nyilvántartásban 10,1 millióan szerepeltek, akik jogosultak voltak ellátásra. Közülük a legtöbben - hatmillióan - végigjárták az általános betegutat, azaz elmentek a háziorvosukhoz, aki beutalta őket egy szakellátásra, ahol végül felírtak számukra egy receptet. 1,1 millió magyar tavaly egyáltalán nem járt orvosnál, sőt, semmilyen ellátást nem vett igénybe, azaz vényköteles gyógyszert sem váltott ki.

Rögtön szakellátásba jelentkezett 780 ezer magyar, nyolcvanezer olyan ember is volt, akik sem háziorvosnál, sem pedig szakellátásban nem jártak, mégis kaptak receptet, amit valószínűleg az egyik rokonuk vagy a magánorvosuk írt fel.

LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!

A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 19 719 484 forintot 20 éves futamidőre már 6,26 százalékos THM-el,  havi 142 416 forintos törlesztővel fel lehet venni az UniCredit Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a CIB Banknál 6,78% a THM, míg a MagNet Banknál 6,87%; az Erste Banknál 6,89%, a  Raiffeisen Banknál 7,00%, a K&H Banknál pedig 7,28%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)

 Az egy főre jutó átlagos kiadások az életkorral jellemzően változnak, idősebbeknél a költés az átlagos igénybevételnek körülbelül a háromszorosa. Területi alapon a déli és keleti határok mentén, illetve az egyetemi városok környéken fordulnak a magyarok a legtöbbször orvoshoz. A legtöbb pénzt a fekvőbeteg szakellátás és a gyógyszerek ártámogatása viszi el, együtt több mint a kiadások kétharmadát teszik ki.

NEKED AJÁNLJUK
Temérdek magyar él óriási tévhitben: azt hiszik, olcsón vásárolnak, pedig így sokkal jobban megérné

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.

Megelégelték a fővárost, a Mátrába költöztek: lesajnált csodakertet próbál megmenteni a fiatal pár

Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?

Három kiló ruháért másik három kilót kapsz - így forgasd fel a ruhatáradat! (x)

Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.

Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2025. április 17. csütörtök
Rudolf
16. hét
Április 17.
Nagycsütörtök
Április 17.
Hemofília világnap
Ajánlatunk
EZT OLVASTAD MÁR?
Agrárszektor  |  2024. december 9. 10:33