A kiszámíthatatlan időjárási körülmények és a klímaváltozás miatt is érdemes figyelmet fordítanunk a lakásbiztosításunk aktualizálására.
2017. március elsején élesíthetik az e-recepteket, a papíralapú vényeket pedig fokozatosan, de teljesen lecserélnék - írja a Magyar Hírlap a Magyar Gyógyszerészi Kamara információira (MGYK) hivatkozva.
Már elindult az e- recept rendszer fejlesztése, jelenleg a bevezetés- előkészítés időszak zajlik, amellyel egységessé válhatna az egészségügyi informatikai rendszer.Válaszolni kell a kor kihívásaira, az e-recept pedig olyan jelentőségű változás lehet az ágazatban, mint amikor "bevezették a bankkártyát".
- mondta el Szabó Bálint, az Állami Egészségügyi Ellátó Központ (ÁEEK) fejlesztési projektvezetője, az MGYK szimpóziumán.
A hagyományos papíralapú vényeket fokozatosan, de végül teljes mértékben lecserélnék. Az e- receptek bevezetésével pedig csökkennének a gyógyszerészek adminisztrációs terhei és javulna a betegbiztonság is.
NEKED AJÁNLJUK
FRISS HÍREK
Több friss hír
05:20
NAPTÁR
Tovább
2026. január 8. csütörtök
Gyöngyvér
2. hét
EZT OLVASTAD MÁR?

Pénzcentrum | 2026. január 8. 05:20

Pénzcentrum | 2026. január 7. 20:59

Agrárszektor | 2026. január 7. 19:29





