1 °C Budapest

Kiderült: ennyit fordítanak egy beteg napi étkezésére a kórházakban

2019. február 6. 09:00

Elárulta az államtitkár, hogy mennyi pénzből etetik a betegeket a kórházakban. Kiderült: az egészségügyi intézmények nem külön támogatást kapnak az élelmezésre, hanem ez részét képezi a finanszírozásnak.

Jelenleg egy élelmezési nap fajlagos költsége 1500-1600 forint között mozog - válaszolta Rétvári Bence államtitkár Lukács László György írásbeli kérdésére, amelyet egyébként a parlamenti képviselő Kásler Miklósnak, az emberi erőforrások miniszterének tett fel.

A hvg.hu által kiszúrt válaszban az államtitkár ismertette: az egészségügyi intézmények nem külön támogatást kapnak az élelmezésre, hanem ez részét képezi a finanszírozásnak. Hozzátette: az élelmezési nap és az ápolási nap nem megegyező fogalmak - végül a vonatkozó jogszabályokból idézett.

NEKED AJÁNLJUK
PC BLOGGER & PODCASTER
MEDIA1  |  2025. december 17. 20:40
Vészhelyzet az állatkórházban címmel érkezik egy új, saját gyártású állatos doku-reality.
Bankmonitor  |  2025. december 17. 10:14
A legtöbb fiatal már nemcsak a mindennapi kiadásokra koncentrál pénzügyeiben, hanem tudatosan szeret...
Kasza Elliott-tal  |  2025. december 16. 16:20
Havonta ránézek egyszer azokra a papírokra, amikből előbb vagy utóbb venni szeretnék. Általában a he...
Holdblog  |  2025. december 16. 13:47
Idén befejezem az alapkezelést, amit bő 25 éve kezdtem el. Én indítottam el az ország első abszolút...
Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2025. december 18. csütörtök
Auguszta
51. hét
Ajánlatunk
EZT OLVASTAD MÁR?