Több mint húsz év után kerül vissza a magyar állam tulajdonába az M6-os és az M8-as autópálya egy 59 kilométeres szakasza.
2025 végéig nem valószínű, hogy elkezdik az autóutak, köztük az M1-es autópálya Bicske és Tatabánya közti szakaszának újjáépítését.
A Magyar Koncessziós Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. (MKIF) a Világgazdaság kérdésére ismerte el, hogy átütemezik az autópálya-fejlesztéseket - ez azért volt fontos, mert a koncessziós díjakat is érintette volna, amelyek a bővítések elhalasztásával nem változnak.
Ez azt is jelenti, hogy például az M1-es autópálya Bicske és Tatabánya közötti szakaszának felújítása sem kezdődik meg, pedig ez egy fontos beruházás lett volna. Az MKIF azonban aláhúzta, hogy minden megépül, a nagyfelületű javítások és karbantartások sem maradnak el és nem is csúsznak.
Címlapkép: Getty Images
#autópálya
#autópályamatrica
#útfelújítás
#tatabánya
#autópályadíj
#autópálya építés
#autóutak
#autópályán
NEKED AJÁNLJUK
FRISS HÍREK
Több friss hír
NAPTÁR
Tovább
2026. július 20. hétfő
Illés
30. hét
Július 20.
A Hold napja
Július 20.
Kéményseprők világnapja
EZT OLVASTAD MÁR?

Pénzcentrum | 2026. július 20. 00:05

Pénzcentrum | 2026. július 19. 22:44

Agrárszektor | 2026. július 19. 20:17




