-2 °C Budapest
Szívhatják a fogukat a magyar autósok: durván elszálltak az abroncsárak a háború miatt

Szívhatják a fogukat a magyar autósok: durván elszálltak az abroncsárak a háború miatt

2022. április 25. 10:02

Sok más mellett az autógumikat is utolérte a drágulás: 15 százalékkal emelkedtek átlagosan az árak az egy évvel ezelőttihez képest, számolt be az RTL Klub. Ennek pedig csak az egyik oka a megnövekedett energiaárak

A jó idő beköszöntével megkezdődött a téligumik lecserélése nyárira. Ez elengedhetetlen az autóval közlekedők számára, ugyanis a téligumik ebben az időjárásban sokkal könnyebben kopnak, amivel növekszik a féktávolság és balesetveszélyessé válhat az utazás, ha nem cseréljük le a gumikat. Az elmúlt pár hétben viszont csak az autósok közel fele cserélte le a téli gumiját, így még mindig hatalmas a forgalom a szervízekben és a gumisoknál.

A csere kedvet az is visszatarthatja, hogy a gumik árai idén tavaszra az egekbe szöktek: 15 százalékos volt a drágulás a tavalyi árakhoz képest. Ebben nagy szerepet játszik a folyamatosan növekvő energia és szállítási költségek, illetve az orosz-ukrán háború is jócskán befolyásolja az árakat. Hiány alakult ki ugyanis a gyártáshoz szükséges koromból, ugyanis ennek az anyagnak az egyharmadát Oroszország szállítja a legtöbb országba. Ezt a gyártás során újra hasznosítással próbálják megoldani a cégek.

Címlapkép: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2026. február 1. vasárnap
Ignác
5. hét
Február 1.
A civilek napja
Ajánlatunk
  • Jön a Planet Expo 2026 (x)

    Világhírű előadóval és magyar fejlesztésű energetikai innováció bejelentésével indul a Planet Budapest üzleti programja.

KONFERENCIA
Tovább
Agrárium 2026
Tradicionálisan hiánypótló esemény, és hasznos lehet a hazai agrárium minden méretű agrártermelői vállalkozásának
Retail Day 2026
A magyar (kis)kereskedelem jelene és jövője
EZT OLVASTAD MÁR?
Pénzcentrum  |  2026. január 31. 19:16