Elkerülhetetlen drágulásra számíthatnak a magyar autósok: csúnya hónap jön, mindenkinek fizetni kell
A drágulást az infláció, a rezsiárak emelkedése és az alapanyagárak növekedése okozza - erre pedig a szakiknak nincsen ráhatása.
A drágulást az infláció, a rezsiárak emelkedése és az alapanyagárak növekedése okozza - erre pedig a szakiknak nincsen ráhatása.
Hiába az erősödő forint, a téli rezsiszámlák kiegyenlítéseként ismét kénytelenek árat emelni a gumiszervizek.
A személygépjármű-abroncsok iránti piaci kereslet Magyarországon közel azonos szintet ért el, mint 2019-ben.
Elképesztően megdrágult az autógumi, és a szervizek is óradíját is emelni kellett. Így pedig sok magyar autós nézhet nagyot, ha kereket cseréltetne.
Bár a legtöbb szakértő szerint az autógumikon nem érdemes spórolni, a Google keresések alapján az akciós abroncsok és a négyévszakos gumik iránt a sokszorosára nőtt a kereslet.
Soha nem látott drágulás történt az autóiparban: 15 százalékkal drágább a gumicsere mint tavaly.
A háború, valamint az alapanyagok ára és hiánya miatt az abroncsok piacán áremelkedés várható, sőt, esetleg átmeneti hiány is előfordulhat.
Márciusban a növekedés üteme lelassult a növekvő bizonytalanság – elsősorban az orosz-ukrán konfliktus hatása miatt - derült ki az európai gyártók szövetségének adataiból.
A tavasz és ezzel együtt az abroncscsere beköszöntével ismét felmerül a kérdés, hogy milyen érvek szólnak a minden szezonra alkalmas abroncsok mellet vagy éppen ellen.
A legtöbb autós megvárja a március végét a gumicserével, úgyhogy érdemes jóelőre időpontot foglalni a megszokott műhelyünkbe.
A legjobb és a legrosszabb gumik fékútja között száraz és nedves úton, 60 km/óráról több mint 3, jeges karakterisztikájú úton pedig már 40 km/órás tempóról is akár 60 méteres lehet a különbség.
Egyre több kereskedő és szerviz rendelkezik online időpontfoglaló rendszerrel, de már csak másfél-három hétre tudnak előre időpontot adni.
Még nem tért magához a gumiabroncs-ágazat, folytatódik a négyévszakos abroncsok előre-törése.
A gumiipari szakemberek egyetértenek abban, hogy az abroncsok élettartama 10 év.
Habár most még enyhe az idő, az egyre kiszámíthatatlanabb időjárás miatt érdemes időben felkészülnünk az őszi gumicsereszezonra.
Új uniós gumiabroncscímkét vezetnek be.
A 2018-as és 2019-es évek eredményei alatt teljesített a hazai gumiabroncs piac 2020-ban.
Életek múlhatnak a jó választáson.
A gumiabroncsok címkéinek ezentúl ezeket is tartalmaznia kell.
Nehéz kiválasztani a legideálisabb időpontot.