Az Orpheus Állatvédő Egyesület arra kéri az embereket, hogy karácsonyra ne ajándékozzanak élő állatot.
Hét kutya – hat kölyök- és egy felnőtt tacskó – került életveszélybe egy furgon zárt rakterében víz és levegő nélkül, a nyári hőségben. Az állatokat a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) Bevetési Igazgatóságának pénzügyőrei mentették meg az M5-ös autópálya lajosmizsei tengelysúlymérő állomásán.
A pénzügyőrök június 19-én egy Romániából Franciaország felé tartó román járműszerelvényt állítottak meg. A tréler egy furgont szállított, amiből halk nyüszítés szűrődött ki. A pénzügyőrök a hangot követve kinyitották a furgon ajtaját – a látvány még a sokat látott járőröket is lesújtotta.
A zárt, levegőtlen raktérben hat kölyök-, és egy felnőtt tacskó sínylődött étel és ivóvíz nélkül. Amikor a kinti hőmérséklet 33 Celsius-fok lehetett, becslések szerint a raktérben akár 40-50 fokra is felemelkedett a hőmérő higanyszála. A pénzügyőrök nem tétováztak: a kutyákat azonnal kiemelték a forróságból, majd árnyékos helyre vitték, és vizet adtak nekik.
A járművezető hét kisállat-útlevelet mutatott fel és azt állította, hogy Franciaországba szállította volna az ebeket. A papírok ugyan első ránézésre rendben voltak, de a szállítás módja súlyos aggályokat vetett fel. Az egyenruhások értesítették a Bács-Kiskun Vármegyei Kormányhivatal állategészségügyi szakembereit, akik a helyszínen megvizsgálták az állatokat, és megállapították, hogy a szállítási körülmények fölvetik az állatkínzás gyanúját.
A Kecskeméti Rendőrkapitányság, a NAV feljelentése alapján állatkínzás bűncselekmény elkövetésének gyanúja miatt nyomozást indított.
Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!
A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)
Az ebek már jól vannak, jelenleg egy állatvédő egyesület vendégszeretetét élvezik.
A NAV tevékenysége több ponton is kapcsolódik az állatvédelemhez, 2022-ben 150.-ként írta alá az Állatvédelmi Kódexet. A Bevetési Igazgatóságának pénzügyőrei rendszeresen találkoznak olyan esetekkel, ahol élő állatokkal való visszaélésre derül fény. 2024-ben például 30 kölyökkutya illegális kereskedelmét hiúsították meg. Az elmúlt évben szolgálat közben találtak már lovat, fenyőrigót, tengelicet, nyílméregbékát és macskákat is – ezek az esetek mind az állatok szállításához kapcsolódtak.
-
Másokért tenni? A Lidl-nél igazán megéri!
A diszkontlánc ünnepi összefogásra hívja vásárlóit, hogy három partnerszervezetével összefogva támogassa a hátrányos helyzetű gyermekek karácsonyát.
-
Adatvezérelt energiakereskedelem és AI-transzformáció: ezek az Audax Renewables jövőévi célkitűzései
A Pénzcentrum Pap Gabriellát, az energetikai vállalat ügyvezető igazgatóját kérdezte.
-
3,5%-os kamatozású hitellel segíti a tudatos otthontervezést a Fundamenta megújult lakásszámlája (THM: 5,04–5,31%) (x)
Frissítette egyik legnépszerűbb termékét, az Otthontervező Lakásszámlát a Fundamenta, azzal a céllal, hogy még inkább megkönnyítse ügyfelei számára lakáscéljaik elérését.
-
A stílus maga az ember - már karkötővel és gyűrűvel is fizethetnek a Gránit Bank ügyfelei (x)
A Gránit Bank most azon ügyfeleinek, akiknek az ajánlására két további ügyfél számlát nyit a banknál december 19-ig, díjmentesen biztosít digitális fizetésre alkalmas karkötőt.








