A közösségi médiában azonnal elindultak a találgatások.
Az amerikai elnök, Donald Trump állítólagos béketerve Ukrajna és Oroszország között komoly vitákat váltott ki a nemzetközi politikai színtéren. A meg nem erősített információk szerint Trump egy 100 napos tervvel próbálná lezárni a közel három éve tartó háborút, amely többek között tűzszünetet, területi engedményeket és Ukrajna NATO-csatlakozásának megtiltását tartalmazná. Az ukrán vezetés azonban határozottan cáfolta a híreket valódiságát - tudósított a Daily Mail.
A Strana ukrán hírügynökség által közzétett, állítólagos béketerv szerint Trump április 20-ig tűzszünetet szeretne elérni Ukrajna és Oroszország között. A tervezet magában foglalná az orosz előrenyomulás befagyasztását, valamint azt, hogy Kijev ismerje el Moszkva fennhatóságát az elcsatolt területek felett. Az ukrán csapatoknak emellett ki kellene vonulniuk a Kurszk térségéből, ahol tavaly augusztusban ellentámadást indítottak. A demilitarizált övezetet egy európai katonákból álló kontingens felügyelné, amelyben brit erők is részt vesznek, amerikai csapatok viszont nem.
A hírek szerint az Európai Uniót arra kérnék, hogy segítse Ukrajna újjáépítését, ami a German Marshall Fund elemzése szerint akár 486 milliárd dollárba is kerülhet a következő évtizedben.
Volodimir Zelenszkij ukrán elnök határozottan cáfolta a tűzszüneti tervek létezését. Az elnöki hivatal vezetője, Andrij Jermak a Telegramon azt írta: "Ezek a valóságban nem léteznek", hozzátéve, hogy az ilyen hírek gyakran az oroszok által terjesztett állításokat leplezik. Zelenszkij egy médiacsoportnak nyilatkozva kijelentette: "Oroszország háborúja Ukrajna, Európa, az egész világ ellen folyik, de mindenekelőtt a mi földünkön. Lehetetlen kizárni Ukrajnát bármilyen tárgyalási platformról."
Az orosz külügyminisztérium szóvivője, Maria Zakharova szerint Moszkva egyelőre nem kapott érdemi részleteket a tűzszüneti megállapodásról. "Jelenleg sok nyilatkozat van. Nincs egyértelműség vagy bizonyosság a megtett lépésekkel kapcsolatban" - mondta.
NULLA FORINTOS SZÁMLAVEZETÉS? LEHETSÉGES! MEGÉRI VÁLTANI!
Nem csak jól hangzó reklámszöveg ma már az ingyenes számlavezetés. A Pénzcentrum számlacsomag kalkulátorában ugyanis több olyan konstrukciót is találhatunk, amelyek esetében az alapdíj, és a fontosabb szolgáltatások is ingyenesek lehetnek. Nemrég három pénzintézet is komoly akciókat hirdetett, így jelenleg a CIB Bank, a Raiffeisen Bank, valamint az UniCredit Bank konstrukcióival is tízezreket spórolhatnak az ügyfelek. Nézz szét a friss számlacsomagok között, és válts pénzintézetet percek alatt az otthonodból. (x)
Miközben a béketerv körüli viták zajlanak, a harcok folytatódnak Ukrajnában. Az ukrán erők csapást mértek egy dél-oroszországi repülőtérre, amelyet drónok indítására használtak. Eközben Franciaország leszállította az első adag Mirage vadászrepülőgépet Ukrajnának, amelyeket Emmanuel Macron elnök tavaly júniusban ígért meg.
Példátlan tervet eszelt ki Netanjahu és az Egyesült Államok: hamarosan megbukhat a rettegett rezsim?
Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnök az iráni háború kezdete óta először tartott sajtótájékoztatót csütörtökön.
-
Nincs több kérdés, a GVH Árfigyelő adatai is megerősítik: tényleg a Lidl kínálta az átlagosan legolcsóbb élelmiszerkosarat az év első két hónapjában
A GVH Árfigyelő adatai igazolják: a Lidl kínálta az átlagosan legolcsóbb élelmiszerkosarat az év első két hónapjában.
-
75 kupon, akár 50% kedvezmény - így spórolhatsz a tavaszi bevásárláson a SPAR-ral (x)
Új akcióval köszönti a tavaszt a SPAR országszerte.
Agrárium 2026
Retail Day 2026
Planet Expo és Konferencia – A tiszta energia jövője
Planet Expo és Konferencia – Agrárium a klímaváltozás szorításában







