Bár amerikai tisztviselők csütörtökön már egy keretmegállapodásról számoltak be, az iráni fél ezt még nem erősítette meg.
Válságos a helyzet Oroszországban a fekete-tengeri olajszennyezés miatt - jelentette ki szombaton Dmitrij Peszkov, a Kreml szóvivője.
Már csütörtökön szövetségi szintű veszélyhelyzetet hirdettek ki az országban a katasztrófa miatt. "Sajnos a katasztrófa negatív ökológiai következményei elkerülhetetlenek. És sajnos egyelőre lehetetlen megbecsülni a kár mértékét, noha a szakértők erre folyamatosan kísérletet tesznek" - mondta a szóvivő.
Alekszandr Kurenkov, az orosz rendkívüli helyzetek minisztere közölte, hogy noha folyamatosan felszámolják az észlelt szennyezéseket, a mindig újabbak veszélye nem múlt el, mert folyamatos a szivárgás a két megrongálódott tartályhajóból. Az országos szintű veszélyhelyzet kihirdetése lehetővé teszi a szövetségi szervek, illetve állami vállalatok további erőforrásainak mozgósítását, valamint a kárvallottak támogatását a kormányzati tartalékalapból.
Az összesen 9000 tonna fűtőolajat szállító, több mint ötvenéves két Volgonyefty tankhajó december 15-én szenvedett hajótörést a heves viharban a nyílt tengeren a Fekete- és az Azovi-tenger között található Kercsi-szorosban. Az egyik hajó legénységének egy tagja életét vesztette, tizenegyen megsérültek. A roncsokból továbbra is szivárog az olaj, amely már több tucat kilométeren beszennyezte a partvidéket.
-
Több mint 4400 termék árát csökkentette tavasszal a dm (x)
Miközben a drogériákban sokan még mindig azt érzik, hogy „minden drágább”, a dm tavasszal látványosan belenyúlt az árakba.

-
Öreg autók, dráguló piac: komoly tartalék van még a magyar lízingpiacban (x)
Jelentős növekedési potenciált lát a magyar autó- és lízingpiacban Hanczár Zsolt, az idén 35 éves, piacvezető Euroleasing Zrt. gépjármű-értékesítési igazgatója.
-
Rosalia Borpiknik: óriás nyárindító kerti parti a Ligetben (x)
A Rosalia Borpiknik június 4–7. között ismét benépesíti a Városligetet: borok, pezsgés és nyári hangulat vár a Vajdahunyad vár mögött.







