Tavaly december végére több mint 9 milliárd forint maradt felhasználatlanul a SZÉP kártyákon.
A tavaszi fagyok miatt sokkal több almát dolgoznak fel lének és sűrítménynek, és maga a termés is kisebb volt a szokásosnál.
450-500 ezer tonna lehet az idei almatermés Magyarországon a szakértők szerint, ez a szám pedig jelentősen megdobhatja az árakat - erről ír a teol.hu. A lap szerint a felvásárlási árakból is arra lehet következtetni, hogy a boltokban drágább lesz az alma.
A termelési és tárolási költségek emelkedése miatt sokkal kevesebb alma került a tárolókba, és a megszokottnál nagyobb mennyiséget dolgoztak fel lének és sűrítménynek. Emellett a tavaszi fagyok sem tettek jót a gyümölcsösöknek, vagyis a szakértők szerint az alma a boltokban akár 700 forintba is kerülhet kilónként.
-
Állatorvosi rendelőből skálázható kkv – így épült fel a Petlegio tőkevonzó modellje
Nándorfi Zoltánt, a Petlegio vezetőjét és Bánfi Zoltánt, az MKIK Tőkealap-kezelő vezérigazgatóját kérdeztük.
-
Másokért tenni? A Lidl-nél igazán megéri!
A diszkontlánc ünnepi összefogásra hívja vásárlóit, hogy három partnerszervezetével összefogva támogassa a hátrányos helyzetű gyermekek karácsonyát.
-
Zsalutrend: számít a felhasznát anyagokba épített energia (x)
Fókuszban a karbonsemlegességhez hozzájáruló, csekély ökológiai lábnyommal rendelkező és igazolt adatokkal kínált építőanyagok. Ezek között rendhagyó egy 25 éves zsaluinnováció a Mevától.
-
Önálló digitális transzformációs terület a Rossmann-nál (x)
Dedikált csapattal indult el a digitális transzformáció a Rossmann Magyarországnál, az új, önálló területet Fürjes Ádám, a vállalat eddigi webshopvezetője irányítja.
-
A vásárlói élmény és az értékteremtés kéz a kézben jár az Ecofamily üzleteiben (x)
Az elmúlt években látványosan átalakultak a fogyasztói igények: a vásárlók ma már nem csupán termékeket keresnek, hanem olyan márkákat és üzleteket, amelyekkel azonosulni tudnak és amelyek valódi értéket képviselnek.








