Így nyírd ki az inflációt: felejtsd el az MNB-t, ezekkel a módszerekkel nem ér el a drágulás
Dübörög az infláció, a végét sem látni. Mit tehetünk mi, a saját kis mikrokörnyezetünkben?
Dübörög az infláció, a végét sem látni. Mit tehetünk mi, a saját kis mikrokörnyezetünkben?
Itt a tudatos vásárlás tíz parancsolata, amelyet betartva súlyos ezreket lehet fogni a vásárláson.
Sötét képet festett a jövőről Virág Barnabás, az MNB alelnöke: elmondása szerint még mindig felszálló ágban van az infláció és nem tudni mikor lesz ennek vége.
Az infláció tovább robog, az év eleji nyugdíjemelésnek pedig már nyomát sem látni nem lassul és még a nyugdíjemelés sem volt elég arra, hogy az idősek anyagi gondjai rendeződjenek.
Hiába az árstop, kegyetlenül nőnek az árak Magyarországon. Nem véletlen tehát, ha sokaknak leesik az álla egy-egy bevásárláskor.
A nagy márciusi drágulás után olcsóbb lett a nemzetközi élelmiszerkosár áprilisban, köszönhetően az árcsökkenésnek a növényi olajok és a gabonafélék piacán.
Az elmúlt időszakban, a koronavírus-járvány okán már egyszer jelentősen drágultak a bútorok, de a jelek szerint újabb áremelés várható az orosz-ukrán háború miatt.
Robbanásszerűen, akár 30 százalékkal drágulhat a sör az idén Németországban a főzdék szövetségének (Deutscher Brauer-Bund, DBB) szerdán ismertetett becslése szerint.
Az élelmiszerárstop még legalább két hónapig velünk fog maradni. Felmerül a kérdés, hogy ez milyen hatással van a többi élelmiszerre.
Az 1970-es évek óta nem látott "árusokkot" okoz a Világbank szerint az Ukrajnában zajló háború. A legújabb előrejelzés szerint még drasztikusabb infláció jöhet, mint eddig hitték.
A Monetáris Tanács mai kamatdöntő ülésén a jegybank 100 bázisponttal emelte az alapkamatot. Késő délutánra megérkezett az elemzők válasza is.
Az ukrán búzaexport kiesése óriási drágulást hozhat itthon, világszinten pedig akár politikai konfliktusokhoz is vezethet.
Az élelmiszerek drágulása szintén két-háromszorosa volt, annak, ami az elmúlt évek márciusaiban bekövetkezett
A 15 éve nem látott magyarországi drágulás bizony a zöldségek és gyümölcsök árát is keményen feltornázta.
Két éve, hogy a koronavírus járvány megrengette a világot, nem kellett azonban sokat várni a világot megrázó újabb válságra. Szakértők válaszolnak, kell-e tartanunk hiperinflációtól.
A kikötők megteltek, és számos hajótulajdonos nem is tudná kifizetni a magas bérleti díjat. De akkor hová kerülnek a hajók? A megoldás a bójázás lehet.
A gabona- és takarmányárak, valamint a búza drágulása megjelenik a hús-, tejtermék-, tojásárakban, és a pékáruk terén. Az energiaválság pedig minden szektorban.
A magyar nyugdíjakat a törvény szerint évente legalább az infláció mértékével emelni kell.
Brutálisan kilőttek az árak Magyarországon, rengeteg termék van ugyanis a boltok polcain, amiknek az átlagára 15-30 százalékkal emelkedett egyetlen év alatt.
2022. februárban a fogyasztói árak átlagosan 8,3%-kal meghaladták az egy évvel korábbit. Utoljára 2007. augusztusban volt ilyen magas az infláció.