A kormány által bevezetett árrésstop a paprika és paradicsom esetében februártól már nem szolgálná a fogyasztók és termelők érdekeit.
Elindult a dinnye szezon, már hazai dinnyét is vásárolhatunk. Sok tanácsot követhetünk, ha a tökéletes dinnyéről van szó, Meggyes Milán dinnyetermesztő most elárulta, hogy ő mi alapján választ a gyümölcsből.
Meggyes Milán dinnyetermesztő a Reggeliben elárulta, mire figyeljünk, ha finom dinnyét akarunk vásárolni, és elárulta azt is, milyen árakra számít a nyáron. Mint mondta, ő a hazai dinnyére voksol, azonban a kopogtatásban nem hisz, hiszen minden dinnyének más a hangja.
Én szín alapján választok, hiszen kint vagyunk a földön májustól, így nekem elég a szín. Persze, én is megkopogtatom azért, hogy megnézzem, szakadt-e belül
- emelte ki Meggyes Milán. Mint mondta, továbbra is ez az egyik legkelendőss nyári gyümölcs, aminek az értékesítése júniusban kezdődik az importtal. Ehhez csatlakozik a hazai dinnye július közepétől.
Ízre kifogástalan, azonban mennyiséget tekintve idén kevesebb lett a szárazság miatt, nem lesz rekordtermés. A középső és késői ültetést még bizakodva várjuk
- tette hozzá. Viszonylag olcsó gyümölcsről van szó, azonban idén a mindent érintő áremelkedések a dinnyét sem kímélik.
JÓL JÖNNE 3 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 3 000 000 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót havi 64 021 forintos törlesztővel a CIB Bank nyújtja (THM 10,68%), de nem sokkal marad el ettől az ERSTE Bank (THM 10,83%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
A dinnye árát az import árához igazítjuk. Ha az import magasabb, akkor a magyar dinnye ára is magasabb. Most egy jó minőségű dinnye fogyasztói ára 150-200 forint körül fog megállni
- emelte ki Meggyes Milán.
-
Másokért tenni? A Lidl-nél igazán megéri!
A diszkontlánc ünnepi összefogásra hívja vásárlóit, hogy három partnerszervezetével összefogva támogassa a hátrányos helyzetű gyermekek karácsonyát.
-
Adatvezérelt energiakereskedelem és AI-transzformáció: ezek az Audax Renewables jövőévi célkitűzései
A Pénzcentrum Pap Gabriellát, az energetikai vállalat ügyvezető igazgatóját kérdezte.
-
3,5%-os kamatozású hitellel segíti a tudatos otthontervezést a Fundamenta megújult lakásszámlája (THM: 5,04–5,31%) (x)
Frissítette egyik legnépszerűbb termékét, az Otthontervező Lakásszámlát a Fundamenta, azzal a céllal, hogy még inkább megkönnyítse ügyfelei számára lakáscéljaik elérését.
-
A stílus maga az ember - már karkötővel és gyűrűvel is fizethetnek a Gránit Bank ügyfelei (x)
A Gránit Bank most azon ügyfeleinek, akiknek az ajánlására két további ügyfél számlát nyit a banknál december 19-ig, díjmentesen biztosít digitális fizetésre alkalmas karkötőt.








