25 °C Budapest

Döbbenetes adatok: brutális mennyiségű sör jut fejenként a magyarokra

2020. augusztus 7. 16:49

Magyarországon az ország lakosságához mérten fejenként 61 litert sört állítottak elő 2019-ben. Ez összesen valamivel több mint 600 millió liter nedűt jelentett, ám ez csak az EU-s középmezőnyre volt elég. Csak a mihez tartás végett, a csupán csak egy millió lakossal többel büszkélkedhető Csehország több mint 1,2 milliárd (!) literrel többet produkált. És hát ezzel még az EU-s dobogóra sem fértek fel, nagyon nem.

Mit ide apák napja, vagy nemzetközi férfi nap, amikor augusztus hetedike a sör világnapja. Ami természetesen nem csak a férfiaknak szép nap, de azoknak a hölgyeknek is, akik szeretik a sört. És azt tudtátok, hogy az EU-ban tavaly 34 milliárd (!) liter sört állítottak elő? A statisztikák szerint ez azt jelenti, hogy minden egyes uniós állampolgárra 77 liternyi sör jutott 2019-ben - derült ki az Eurostat friss adataiból.

Az már talán kisebb meglepetés, hogy az EU-ban messze Németország volt a csúcs sörelőállító, ők nem kevesebb, mint 8 milliárd litert állítottak elő sokak kedvenc alkoholjából, ami az összes uniós termelés 23 százalékát teszi ki. Ez pedig gyakorlatilag azt jelenti, hogy minden negyedik üveg/doboz sör az EU-ban német. 

Holtversenyben a második legtöbb sört - igazából fele annyit, mint a németek -, Lengyelország és Spanyolország állította elő, egyaránt 3,9-3,9 milliárd literrel, amit Hollandia követett 2,4 milliárd literrel. 

Az adatokat nézve, bár Magyarország nem tartozik a milliárd literesek táborába, de azért a sör produktivitásunk erősen a középmezőnyben van, igazából a 11. legtöbb az EU-ban. Mindez azt jelenti, hogy

JÓL JÖNNE 3,3 MILLIÓ FORINT?

Amennyiben 3 300 000 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót havi 70 324 forintos törlesztővel a CIB Bank nyújtja (THM 10,61%), de nem sokkal marad el ettől az UniCredit Bank 71 484 forintos törlesztőt (THM 11,39%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)

hazánkban összesen 601,8 millió liter sört állítottak elő 2019-ben.

Ha csak a magyar lakosságot nézzük, akkor ez fejenként 61 liter sört jelentett tavaly. Közvetlen szomszédjaink közül Ausztria és Románia is előttünk végzett, előbbi kétszáz millió literrel, utóbbi több mint egy milliárd literrel előzött bennünket. De az országok méreteihez képest Csehországot még ok sem tudták megközelíteni, ugyanis a csehek, nem kevesebb, mint 1,9 milliárd liter sört gyártottak tavaly.

A magyar sörtermelés egyébként több mint 200 millió literrel volt magasabb tavaly, mint 2018-ban, de például Szlovákiában 10 millió literrel kevesebb jött össze ugyanezen az időtávon. A legfrissebb adatok szerint a legkevesebb sört a Litvánok állítják elő, ők az egyetlenek, akik a 100 millió litert sem érik, a tavalyi termelésük 76 millió liter volt. 

Címlapkép: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
Temérdek magyar él óriási tévhitben: azt hiszik, olcsón vásárolnak, pedig így sokkal jobban megérné

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.

Megelégelték a fővárost, a Mátrába költöztek: lesajnált csodakertet próbál megmenteni a fiatal pár

Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?

Három kiló ruháért másik három kilót kapsz - így forgasd fel a ruhatáradat! (x)

Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.

NAPTÁR
Tovább
2025. július 28. hétfő
Szabolcs
31. hét
EZT OLVASTAD MÁR?