Miután egy helyi kisbolt külön díjat kezdett felszámítani a hűtött üdítőkért, egy másik vendéglátóhely sajátos akcióval reagált a történtekre.
Több tonna jelöletlen zöldséget és gyümölcsöt találtak a pénzügyőrök egy román kamionban Nagylaknál. A szállítmány egy részét hamis számlákkal próbálták igazolni - írja az Agrárszektor.
A Nagylak térségében ellenőrzött teherautó 233 rekesz, mintegy három tonna zöldséget és gyümölcsöt szállított Magyarországról Romániába - közölte Némedi-Varga Éva, a NAV Csongrád megyei Adó- és Vámigazgatóság sajtóreferense.
Az elektronikus közútiáruforgalom-ellenőrző rendszer (ekáer) adatai alapján a szállítmányt nem jelentették be, a három bemutatott számlából kettőről azonnal kiderült, hogy a kiállítóként feltüntetett gazdasági társaságnak nincs tudomása az ügyletről, a bizonylatok hamisak.
A pénzügyőrök a szállítmányt lefoglalták, majd a kormányhivatal helyszínre érkező munkatársa megállapította, hogy az egész rakomány jelöletlen, így azt kockázatosnak minősítették, és elrendelték megsemmisítését. A hamis számlák miatt a NAV feljelentést tett a rendőrségnél.
-
1 hét múlva kezd a VéNégy Fesztivál Nagymaroson (x)
Bagossy & Nouvelle Vague Nagymaroson, akciós jegyek vasárnapig!







