Eddig az üzletek csak reggel 5 óra és este 22 óra között lehettek nyitva.
TOP 5: ezek a magyar boltok legnagyobb átverései
Nem csak a trükkös mérlegek jelentenek veszélyt a pénztárcánkra: a boltokban több olyan eszközzel is találkozhatunk, amelyekkel meglepően könnyen becsapják a vásárlókat. A Pénzcentrum mutatja az 5 legkeményebbet.
5. Minden ötödik áruházi mérleg többet mér
Kedden robbant a bombahír: hatósági vizsgálatok szerint egy vásárlásnál átlagosan 207 forinttal kellett többet fizetni a szabálytalan mérés miatt. A tapasztalatok szerint leggyakrabban az élelmiszer-áruházláncokban, és a kisebb élelmiszerüzleteknél fordult elő, hogy többet mutatott a mérleg.
A többletszámolás oka a legtöbb esetben az volt, hogy a mérést végző alkalmazottak a termék tömegébe a csomagolóanyagot is belemérték. Ez pedig szabálytalan, az a kereskedő, aki így jár el, megtéveszti a vásárlókat - hívta fel a figyelmet a fogyasztóvédelmi hatóság.
Szintén jogsértő, amikor a valódi mennyiségnél azért mutat többet a mérleg, mert az pontatlanul van beállítva. Volt, hogy kisebb súlypótló eszközzel trükköztek az üzletben, vagy a méréshez manipulált súlyt használtak. Előfordult az is, hogy a méréshez használt súly aljára tettek egy érmét, amely miatt már nem a valós mennyiséget mutatta a műszer. De arra is volt példa, hogy kitámasztották a mérleget, hogy másként billenjen, az így mért mennyiség sem valós.
4. Furcsa leárazások
Különösen a ruházati boltokban találkozhatunk azzal, hogy az akciós időszak, kuponos hétvége előtt kicsit felpumpálják az árakat. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy egy magasabb összegből jön le a kedvezmény.
A vásárló így könnyen belefuthat abba, hogy a kedvezményes ár valójában annyira nem is kedvezményes. Azok a boltok, amelyek már az akciós szezon kezdetén 70-80 százalékos árengedményt kínálnak, szinte biztosan felpumpálták az árakat az akció előtti napokban.
3. Egyre kevesebb van benne
Ez nem feltétlenül a kereskedők, hanem általában inkább a gyártók hibája: a "százas" papírzsebkendő igazából már csak "kilencvenes", mert az évek során eltűnt néhány darab a csomagolásból. A cigarettásdobozban az évtizedeken át megszokott 20 helyett csak 19 szál füstölnivaló bújik meg. A korábban két decis tejfölös pohárból "elpárolgott" fél deci.
Persze van példa növekedésre is, igaz, nem pozitív példáról van szó. A WC-papír kartongurigájának átmérője megnőtt ugyan, csakhogy emiatt kevesebb lapot tekernek rá, mert a tekercs átmérője nem nőtt.
JÓL JÖNNE 2 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 2 millió forintot igényelnél, 60 hónapos futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót, havi 42 034 forintos törlesztővel az UniCredit Bank nyújtja (THM 9,96%), de nem sokkal marad el ettől a CIB Bank 42 083 forintos törlesztőt (THM 10,01%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
2. Biztos, hogy megéri?
Tipikus lehúzás, hogy drágább a termék, ha többet vásárolnunk egyszerre - pedig az áruházláncoknak elvileg ilyenkor kellene a legnagyobb kedvezményeket adniuk. Előfordult olyan eset, ahol megduplázták egy joghurt darabonkénti árát arra az időszakra, amikor tízesével (elvileg) olcsóbban lehetett volna megvenni. Az akció végeztével érdekes módon a joghurt ára is visszaesett a felére.
1. A nagyobb kiszereléssel jobban járunk?
Sokszor már automatikusan nyúlunk a polcon a nagyobb kiszerelésű termékhez, mert azt gondoljuk: a nagyobbal jobban járunk. Lehet, hogy ilyenkor a végén többet fizetünk, de úgy érezhettük, jól döntöttünk, mert sokkal többet kaptunk a pénzünkért, mintha a kisebbet választottunk volna.
Ellenben nem pihenhetünk, a boltban továbbra is mindig nézzük meg az egységárát a termékeknek. Ugyanis megdőlni látszik a nagyobbal jobban járunk gondolat.
Szinte semmi sem fejleszti olyan gyorsan és hatékonyan a legkisebbek agyát, mint a társasjáték.
Drágulnak az ingatlanok, emelkednek a hitelkamatok: ez pedig szinte egyenes út a lakhatási válsághoz. Nálunk is működhet az, ahogy az USA-ban megoldották?
A Kickstarternek és az Indiegogonak hála a közösségi finanszírozási forma évek óta világszerte népszerű és most megérkezett Magyarországra is, a Brancs formájában
Sokan alábecsülik, mennyire lényeges alaposan átgondolni, milyen vállalkozási és azzal együtt adózási formát válasszanak induló cégük számára.
- Gazdasági forgatókönyvek az ukrajnai háborúra
- Már több mint 50 ezer ukrán menekült kapott munkát Csehországban
- Varga Mihály: új költségvetés lesz
- Szöul szerint Észak-Koreában a katonai parádé után robbant be a járvány
- Kupadöntőben a Sepsi, a bentmaradásért játszik a Hertha – sport a tévében
- Négy ország már lépett a gázimport függőségének csökkentése felé
Sustainable World 2022
Portfolio Digital Transformation 2022
Külföldi piacra lépés 2022


