Kevesebben folyamodnak áruhitelhez a karácsony előtti időszakban, mint korábban - írja a Népszabadság. A lap szerint a forgalmai adatok alapján a karácsony hozza a tavalyi szintet.
Az év végi ünnep hagyományosan a csúcsszezon a kiskereskedelemben: ilyenkor a januári szinthez képest 30-40 százalékkal magasabban pörög a forgalom, ám vannak termékkörök -mint például a szórakoztatóelektronika -, ahol kétszer annyi terméket adnak el a kereskedők, mint év közben. A meggyengült hazai vásárlóerőre utal, hogy a legtöbb helyen egyre később kezdődik a vásárlási szezon.
A visszaszoruló áruhitelezés egyik oka lehet, hogy sokan nem biztos az állásuk megtartásában, s attól félnek, nem lesz miből visszafizetni a tartozást. A kereskedők szerint tartalékaikat élik fel a vásárlók; értesüléseink szerint a kihelyezett áruhitelek az idei karácsony során 8-9 százalékkal estek vissza.
-
Megfizethető, minőségi és friss: ez az ALDI (x)
Az ALDI-ban fontos a vevők elégedettsége, ezért a pénztárcabarát ár, a frissesség és a színvonal garantált!
-
Három és fél évtized fejlődés: így lett megkerülhetetlen szereplő a SPAR (x)
Idén 35 éves a SPAR Magyarország - három és fél évtized alatt a vállalat az ország egyik legnagyobb élelmiszer-kereskedelmi szereplőjévé vált.
-
Itt akadnak el a kisvállalkozások – mi segíthet a továbblépésben? (x)
Sok vállalkozás nem az indulásnál, hanem a növekedés során akad el. A Visa She’s Next program mentorai mondják el, mi áll a háttérben és mi hozhat fordulatot.
AI in Energy 2026
AgroFood 2026
Portfolio Investment Day 2026
Hitelezés 2026
Women's Money & Mindset Day 2026








