Jövő hét elejétől ugyan jelentősebb átalakulás indulhat Európa időjárásában, karácsony nagy részén még enyhe maradhat az idő.
Elkészült a világ legélhetőbb városait összesítő toplista. A településeket 2014-ben is a stabilitás, az egészségügy, a kultúra, a környezet, az oktatás és az infrastruktúra állapota alapján rangsorolták. Magyar város nem került fel a listára.
Az Economist Intelligence Unit idén is elkészítette a világ legélhetőbb városainak listáját (A Summary of the Liveability Ranking and Overview). Az összesítésben 140 világvárost rangsorolnak, többek között a stabilitás, az egészségügy, a kultúra, a környezet, az oktatás és az infrastruktúra állapota alapján. A toplistát két ország uralja; miközben 7 várost jegyez Kanada, illetve Ausztrália, addig például az Egyesült Államok, vagy Oroszország egyet sem. A legélhetőbb városok közül Magyarországhoz legközelebb Bécs van, amely a képzeletbeli dobogó második fokára állhatott fel.
KATTINTS! A 10 legnépszerűbb ország a világon
KATTINTS! A 10 legbarátságtalanabb város a világon
KATTINTS! 10 város, ahol a legdrágább az élet a világon
NULLA FORINTOS SZÁMLAVEZETÉS? LEHETSÉGES! MEGÉRI VÁLTANI!
Nem csak jól hangzó reklámszöveg ma már az ingyenes számlavezetés. A Pénzcentrum számlacsomag kalkulátorában ugyanis több olyan konstrukciót is találhatunk, amelyek esetében az alapdíj, és a fontosabb szolgáltatások is ingyenesek lehetnek. Nemrég három pénzintézet is komoly akciókat hirdetett, így jelenleg a CIB Bank, a Raiffeisen Bank, valamint az UniCredit Bank konstrukcióival is tízezreket spórolhatnak az ügyfelek. Nézz szét a friss számlacsomagok között, és válts pénzintézetet percek alatt az otthonodból. (x)
KATTINTS! A 11 legbarátságosabb város a világon
A 10 LEGÉLHETŐBB VÁROS A VILÁGON:
10. Auckland, Új-Zéland

9. Perth, Ausztrália

8. Helsinki, Finnország

7. Sydney, Ausztrália

5. (holtversenyben) Calgary, Kanada

5. (holtversenyben) Adelaide, Ausztrália

4. Toronto, Kanada

3. Vancouver, Kanada

2. Bécs, Ausztria

1. Melbourne, Ausztrália

-
Változó karácsonyi kosár: spórolnak a magyarok, de a menüre nem sajnálják
Egy kutatás szerint továbbra is kiemelt fontosságú az ünnep, de sokan szűkebb kerettel gazdálkodnak, visszafogják az ajándékköltést, és a megfizethető meglepetések felé fordulnak.
-
Évente tízmilliárdokat lopnak el a csalók hazai bankszámlákról – Kiderült, ki a legkönnyebb célpont
Becslések szerint 2,6 millió magyar változtatott online vásárlási szokásain, miután átverték vagy csalás célpontja lett, 40%-uk emiatt kevesebbet vásárol a neten.
-
Állatorvosi rendelőből skálázható kkv – így épült fel a Petlegio tőkevonzó modellje
Nándorfi Zoltánt, a Petlegio vezetőjét és Bánfi Zoltánt, az MKIK Tőkealap-kezelő vezérigazgatóját kérdeztük.
-
Zsalutrend: számít a felhasznát anyagokba épített energia (x)
Fókuszban a karbonsemlegességhez hozzájáruló, csekély ökológiai lábnyommal rendelkező és igazolt adatokkal kínált építőanyagok. Ezek között rendhagyó egy 25 éves zsaluinnováció a Mevától.
-
Önálló digitális transzformációs terület a Rossmann-nál (x)
Dedikált csapattal indult el a digitális transzformáció a Rossmann Magyarországnál, az új, önálló területet Fürjes Ádám, a vállalat eddigi webshopvezetője irányítja.
-
A vásárlói élmény és az értékteremtés kéz a kézben jár az Ecofamily üzleteiben (x)
Az elmúlt években látványosan átalakultak a fogyasztói igények: a vásárlók ma már nem csupán termékeket keresnek, hanem olyan márkákat és üzleteket, amelyekkel azonosulni tudnak és amelyek valódi értéket képviselnek.








