Egy kereskedelmi repülőgép átrepül a viharfelhőkön. Repülés rossz időben, turbulencia az égen.

Most előre látták a problémát: műszaki hiba miatt visszafordult az Air India testvérgépe

2025. június 16. 13:40

Egy Air India Boeing 787-8 Dreamliner repülőgép kénytelen volt visszafordulni Hongkongba egy feltételezett műszaki probléma miatt- írja a Sky News.

A New Delhibe tartó utasszállító - amely ugyanolyan típusú, mint az Ahmedabadban múlt héten tragédiát szenvedett gép - azután fordult vissza, hogy a pilóta műszaki problémát észlelt, közölte az Air India szóvivője. Egyelőre nem ismert, pontosan milyen műszaki problémát jelzett a pilóta. Az AI315-ös járat helyi idő szerint 12:16-kor szállt fel Hongkongból, és valamivel több mint egy órával később már vissza is tért, a Flightradar24 követési adatai szerint.

Az Air India szóvivője elmondta, hogy a légitársaság még nem állapította meg, valóban fennállt-e műszaki probléma, de a pilóta gyanút fogott. "Minden szükséges földi segítséget biztosítunk az utasoknak, hogy minimalizáljuk az előre nem látható fennakadás okozta kellemetlenségeket" - tette hozzá a szóvivő. A Reuters jelentése szerint a repülőgép jelenleg vizsgálat alatt áll. A Boeing nem reagált azonnal a hongkongi-újdelhi járattal kapcsolatos megkeresésre.

Az eset néhány nappal azután történt, hogy egy Air India Dreamliner katasztrofálisan lezuhant nem sokkal az Ahmedabad repülőtérről való felszállás után Nyugat-Indiában, 229 utas és 12 személyzeti tag halálát okozva, egyetlen túlélővel.

Címlapkép: Getty Images

Jelentem Mégsem
0 HOZZÁSZÓLÁS
Csak bejelentkezett felhasználó szólhat hozzá. Belépés itt!
Még nincsenek hozzászólások. Legyél te az első!
NEKED AJÁNLJUK
Temérdek magyar él óriási tévhitben: azt hiszik, olcsón vásárolnak, pedig így sokkal jobban megérné

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.

Megelégelték a fővárost, a Mátrába költöztek: lesajnált csodakertet próbál megmenteni a fiatal pár

Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?

Három kiló ruháért másik három kilót kapsz - így forgasd fel a ruhatáradat! (x)

Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.

NAPTÁR
Tovább
2025. július 20. vasárnap
Illés
29. hét
Ajánlatunk
EZT OLVASTAD MÁR?