Heti összefoglaló a Pénzcentrum legolvasottabb cikkeiből: ezek a témák mozgatták meg leginkább az olvasókat.
A légitársaságok lassan visszatérnek a 2019-es forgalmukhoz, ami azt jelenti, hogy a pandémia előtti forgalom 75 százalékára küzdötték vissza magukat. Azonban az árak 40 százalékkal emelkedtek az elmúlt 4 évben.
Az elmúlt években 40 százalékkal emelkedtek meg a repülőjegyárak, ami leginkább a koronavírusnak tudható be, illetve az azzal járó leállással. A Népszavának ezzel kapcsolatban Bakó Balázs, a Magyar Utazási Irodák Szövetségének (MUISZ) szóvivője most arról beszélt, hogy a 2019-es kapacitásnak úgy a 75 százalékán teljesít a szektor.
Az áremelkedés hátterében a szakértő szerint a lezárások mellett ott vannak még a folyamatosan emelkedő üzemanyagárak, illetve az is árfelhajtó tényező, hogy még mindig sok munkavállaló hiányzik a repterekről. Itt pedig nemcsak budapesti földi kiszolgálásról van szó, ugyanis Európa összes nagy repülőterén probléma van. Amíg pedig nem tudják pótolni a személyzetet, addig nem tudnak több járatot indítani. A munkaerőhiány tehát komoly teljesítmény-visszafogóerőt jelent.
-
Jelentős átrendeződés a lakossági megtakarításoknál: egyre nyitottabbak a magyarok a részvényekre
Az MBH Befektetési Bank vezérigazgató-helyettese szerint nő a kockázatvállalási hajlandóság.
-
Új női-férfi ügyvezető párossal és történelmi beruházással erősít a Rossmann Magyarország (x)
2026. július 1-től Szimeiszter Éva és Váradi István közösen vezetik a Rossmann Magyarországot.
-
A folyamatosan fejlődő Audax megújítja vállalati arculatát (x)
Több mint energia – intelligens menedzsment, hogy ügyfeleik arra fókuszálhassanak, ami igazán számít
AI in Energy 2026
AgroFood 2026
Portfolio Investment Day 2026
Hitelezés 2026
Women's Money & Mindset Day 2026








