26 °C Budapest

A jogsija is ugorhat a mobilozóknak: drasztikus szabályok élesedtek a szomszédban

2019. október 12. 13:33

 Romániában hozzányúlni sem lehet majd a mobilhoz autóvezetés közben, miután szombattól szigorodik a román KRESZ.

Az új szabályozás értelmében a telefont vagy GPS-t csak akkor lehet megérinteni, ha a jármű áll - akár például egy lámpánál, vagy a dugóban. Ugyanakkor a kihangosítót vagy headsetet továbbra is lehet használni. Kifejezetten tiltják a vezetés közbeni filmezést és fényképezést is, és az élő internetes közvetítést vezetés közben.

A szabályok megsértőire az eddiginél jóval keményebb büntetéseket szabnak ki, akár a jogosítványukat is elvehetik 30 napra.

Az InfoStart szerint Romániában, illetve más országokban román sofőrökkel az elmúlt időszakban több súlyos baleset is történt amiatt, mert vezetés közben mobilt használtak.

NEKED AJÁNLJUK
NAPTÁR
Tovább
2026. június 23. kedd
Zoltán
26. hét
Június 23.
Szentivánéj
Június 23.
Olimpiai világnap
EZT OLVASTAD MÁR?