13 °C Budapest

Időjárás: mire számíthatunk ma? (2018.11.12)

2018. november 12. 07:59

Sapka? Sál? Rövidgatya? Strandpapucs? Hiába nézel ki az ablakon, mégsem tudod eldönteni, mit vegyél fel ma? Segítünk! Ilyen időjárásra készülj most hétfőn (2018.11.12).

Nem tudod, mit vegyél fel reggel? Kíváncsi vagy várható-e csapadék, illetve mire számíthatsz, ha autóba ülsz? Esetleg a napi orvosmeteorológiai előrejelzés, pollen és UV helyzet is érdekel? Itt a Pénzcentrum napi időjárásjelentése:

Mutatjuk, milyen időjárásra készülj most hétfőn (2018.11.12).

36 órás előrejelzés

Hétfőn is többfelé párás, ködös reggelre ébredhetünk, majd napközben a legtöbb helyen fátyolfelhős-napos időre van kilátás. Nyugaton, északnyugaton ugyanakkor az alacsonyabb szintű felhőzet is gyakrabban megnövekedhet, esni azonban továbbra sem fog. A Dunántúlon élénk, nyugaton, északnyugaton erős lesz a délies szél. Hajnalban 0-9, délután 14-21 fok várható.

Kedd reggel hasonlóan számíthatunk párás, ködös tájakra, majd napközben nyugaton erősen felhős, máshol fátyolfelhős-napos idő várható, délutántól nyugat felől viszont egyre többfelé erősen megnövekszik a felhőzet. Estefelé északnyugaton gyenge eső sem kizárt. Helyenként még élénk lesz a délies szél. Hajnalban 1-10, délután 12-20 fok valószínű, hidegebb Sopron környékén lehet, ahol tartósabban megmaradhat a pára, köd.

Közlekedésmeteorológiai jelentés

Hétfőn a hajnali, reggeli órákban ismét többfelé pára, köd okozhat korlátozott látási viszonyokat, helyenként pedig ködszitálás nedves, csúszós útszakaszokat. Napközben mindenhol kitisztul a levegő, a napos időszakokban érdemes lesz vezetés közben napszemüveget viselni. A Dunántúlon élénk, nyugaton, északnyugaton erős lökésekkel kísért déli szél csökkentheti jelentősebben a menetstabilitást. Vezessünk fokozott figyelemmel! Balesetmentes közlekedést kívánunk!

JÓL JÖNNE 5 MILLIÓ FORINT?

Amennyiben 5 000 000 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót havi 106 053 forintos törlesztővel a CIB Bank nyújtja (THM 10,39%), de nem sokkal marad el ettől az MBH Bank (THM 10,61%-ot) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)

Orvosmeteorológiai jelentés

Hétfőn marad a frontmentes, kellemes őszi idő. Az átlagosnál melegebb idő miatt a melegre fokozottan érzékenyek körében továbbra is előfordulhat fejfájás, migrén, fáradékonyság, dekoncentráltság. A hideg és nyirkos reggeli időszakban többfelé jelentkezhetnek ízületi panaszok, valamint nagy lesz a megfázásveszély. A napos időben javul hangulatunk, érdemes lesz hosszabb időt a szabadban tölteni. A szelesebb nyugati, északnyugati országrészben élők kissé feszültebbek, ingerültebbek lehetnek. Növeljük a C-vitamin bevitelt, fogyasszunk sok zöldséget és gyümölcsöt!

KATTINTS! Folyamatosan frissülő időjáráshírek aloldalunkon

NEKED AJÁNLJUK
NAPTÁR
Tovább
2026. április 20. hétfő
Tivadar
17. hét
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
AI in Energy 2026
Átlátható adat és energia
AgroFood 2026
Élelmiszeripari konferencia május 19-én
Portfolio Investment Day 2026
Éve Signature előfizetéssel INGYENES részvétel!
Hitelezés 2026
Lakossági hitelek: fenntartható növekedés vagy túlhevülés?
Women's Money & Mindset Day 2026
Hogyan gondolkodnak a nők pénzről, kockázatról és jövőről?
EZT OLVASTAD MÁR?