17 °C Budapest

Időjárás: mire számíthatunk ma? (2018.11.04)

2018. november 4. 07:59

Sapka? Sál? Rövidgatya? Strandpapucs? Hiába nézel ki az ablakon, mégsem tudod eldönteni, mit vegyél fel ma? Segítünk! Ilyen időjárásra készülj most vasárnap (2018.11.04).

Nem tudod, mit vegyél fel reggel? Kíváncsi vagy várható-e csapadék, illetve mire számíthatsz, ha autóba ülsz? Esetleg a napi orvosmeteorológiai előrejelzés, pollen és UV helyzet is érdekel? Itt a Pénzcentrum napi időjárásjelentése:

Mutatjuk, milyen időjárásra készülj most vasárnap (2018.11.04).

36 órás előrejelzés

Vasárnap reggelre többfelé képződik pára, köd, helyenként ködszitálás ismét előfordulhat, viszont számottevő csapadék nem várható. A jellemzően keleti-északkeleti szél gyenge, mérsékelt marad. A minimum-hőmérséklet 6 és 12 fok között alakul. Napközben az ország nagy részén több órára kisüt a nap, elsősorban fátyolfelhők lesznek az égen, de helyenként vastagabb rétegfelhők is megjelenhetnek felettünk. A reggelre képződő köd és az annak megemelkedéséből kialakuló alacsony szintű rétegfelhőzet nyugaton, délnyugaton azonban helyenként kora délutánig megmaradhat, errefelé borongósabb lehet az idő. Említésre méltó csapadék nem várató. A Baja-Tatabánya vonal 50-100 km széles sávjában megélénkül a délkeleti szél. Kora délután 15-23 fokot mérhetünk.

Hétfő reggel az ország keleti, északkeleti harmadán, valamint a nyugati tájakon kell számítani elsősorban pára, köd kialakulására, helyenként ködszitálásra, máshol változóan felhős-napos időre ébredhetünk. Említésre méltó csapadék nem várható. A Dunántúl északi felén a magasabban fekvő tájakon megélénkülhet a délkeleti szél. A minimum-hőmérséklet 3 és 9 fok között alakul.

Közlekedésmeteorológiai jelentés

Vasárnap a hajnali, reggeli órákban többfelé okozhat pára, köd korlátozott látási viszonyokat, de helyenként délelőtt is találkozhatunk párás, ködös körzetekkel. A reggeli órákban néhol ködszitálás miatt lehetnek vizesek, csúszósak az utak. Napközben a naposabb tájakon érdemes lesz vezetés közben napszemüveget viselni. A Baja-Tatabánya vonal 50-100 km széles sávjában megélénkülhet a délkeleti szél, mely némileg csökkentheti a járművek menetstabilitását. Az évszakhoz képest melegebb idő miatt figyelmetlenebbek, tompábbak lehetünk, a balesetek elkerülése érdekében vezessünk fokozott figyelemmel! Balesetmentes közlekedést kívánunk!

JÓL JÖNNE 5 MILLIÓ FORINT?

Amennyiben 5 000 000 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót havi 106 053 forintos törlesztővel a CIB Bank nyújtja (THM 10,39%), de nem sokkal marad el ettől az MBH Bank (THM 10,61%-ot) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)

Orvosmeteorológiai jelentés

Vasárnap sem lesz front térségünkben, viszont az évszakhoz képest melegebb idő miatt sokaknál melegfronti tünetek továbbra is jelentkezhetnek. A fokozottan érzékenyek körében fejfájás, migrén, tompaság, fáradékonyság, koncentrálási problémák, keringési panaszok és vérnyomás-ingadozás előfordulhat. Reggel a párás, ködös, nyirkos tájakon átmenetileg a kopásos eredetű ízületi panaszok felerősödhetnek. A felhős, borongós tájakon élők közérzete, valamint hő- és komfortérzete romolhat, viszont a naposabb tájakon érdemes lesz egy hosszabb sétát tenni a szabadban, mely javíthatja hangulatunkat. Növeljük a C-vitamin bevitelt, fogyasszunk sok zöldséget és gyümölcsöt!

KATTINTS! Folyamatosan frissülő időjáráshírek aloldalunkon

NEKED AJÁNLJUK
NAPTÁR
Tovább
2026. április 20. hétfő
Tivadar
17. hét
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
AI in Energy 2026
Átlátható adat és energia
AgroFood 2026
Élelmiszeripari konferencia május 19-én
Portfolio Investment Day 2026
Éve Signature előfizetéssel INGYENES részvétel!
Hitelezés 2026
Lakossági hitelek: fenntartható növekedés vagy túlhevülés?
Women's Money & Mindset Day 2026
Hogyan gondolkodnak a nők pénzről, kockázatról és jövőről?
EZT OLVASTAD MÁR?
Agrárszektor  |  2026. április 20. 14:29