A rekordmeleg miatt több mint 25 százalékkal nőtt a vízfogyasztás, néhány településen még mindig gondot okoz az ellátás.
Sapka? Sál? Rövidgatya? Strandpapucs? Hiába nézel ki az ablakon, mégsem tudod eldönteni, mit vegyél fel ma? Segítünk! Ilyen időjárásra készülj most pénteken (2017.04.07).
Nem tudod, mit vegyél fel reggel? Kíváncsi vagy várható-e csapadék, illetve mire számíthatsz, ha autóba ülsz? Esetleg a napi orvosmeteorológiai előrejelzés, pollen és UV helyzet is érdekel? Itt a Pénzcentrum napi időjárásjelentése:36 órás előrejelzés
Pénteken délelőtt erősen megnövekszik a felhőzet, többfelé beborul az ég, nyugaton, északnyugaton kisebb eső is kialakulhat. Az északnyugati szél többfelé megélénkül. A legalacsonyabb hőmérséklet 1 és 7 fok között alakul. A nap további részében sokfelé számíthatunk kisebb esőre, szárazabb körzetek keleten, északkeleten lesznek. Az élénk északnyugati szelet sokfelé erős, esetleg viharos lökések kísérhetik. A hőmérséklet maximuma 8 és 14 fok között várható.
Szombat reggel csapadékra már nem számítunk, változóan, erősen felhős lesz az ég. Többfelé megélénkülhet az északnyugati szél. A hőmérsékleti minimumok 2 és 8 fok között alakulnak.
Közlekedésmeteorológiai jelentés
Péntek napközben az országban sokfelé esőtől nyirkos, vizes, csúszós utakkal találkozhatnak az autósok. Az erős, viharos északnyugati széllökések jelentősen csökkenthetik a járművek menetstabilitását. Balesetmentes közlekedést kívánunk!
Orvosmeteorológiai jelentés
Pénteken melegfronti hatás érvényesül, ezért az érzékenyek körében migrén, fáradékonyság, fejfájás jelentkezhet. A szeles idő miatt dekoncentráltabbak ingerlékenyebb, türelmetlenebbek lehetünk, romolhat hő- és komfortérzetünk. A borongós idő kedvez a baktériumok terjedésének, ezért erősítsük immunrendszerünket vitamindús táplálkozással!
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 30 000 000 forintot 20 éves futamidőre már 6,62 százalékos THM-el, havi 184 778 Ft forintos törlesztővel fel lehet venni a K&H Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: az UniCredit Banknál 6,78%, az Erste Banknál 6,78%, a CIB Banknál 6,89%, míg a MagNet Banknál 7,02%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)







