Időjárás: mire számíthatunk ma? (2016.02.24)

2016. február 24. 07:59

Sapka? Sál? Rövidgatya? Strandpapucs? Hiába nézel ki az ablakon, mégsem tudod eldönteni, mit vegyél fel ma? Segítünk! Ilyen időjárásra készülj most szerdán (2016.02.24).

Nem tudod, mit vegyél fel reggel? Kíváncsi vagy várható-e csapadék, illetve mire számíthatsz, ha autóba ülsz? Esetleg a napi orvosmeteorológiai előrejelzés, pollen és UV helyzet is érdekel? Itt a Pénzcentrum napi időjárásjelentése:

Mutatjuk, milyen időjárásra készülj most szerdán (2016.02.24).

36 órás előrejelzés

Szerdán napközben távozik a csapadékmező, északnyugat felől gyors ütemben felszakadozik a felhőzet, egyre többfelé kisüt a nap. Később gomolyfelhők képződnek, de ezekből legfeljebb északon, északkeleten, illetve az Alpokalján fordulhat elő néhol zápor, a hegyekben esetleg hózápor. A szél északnyugatira, keleten északira fordul, többfelé megerősödik. Délutánra 7 és 11 fok közé emelkedik a hőmérséklet.

Csütörtök reggelre délnyugat felől megnövekszik a felhőzet, egyre többfelé beborul az ég. Csapadék nem valószínű. A délire, délkeletire forduló szél általában gyenge, mérsékelt marad, de északnyugaton élénk lökések is lehetnek. Hajnalra -3 és +2 fok közé hűl a levegő. Az Északi-középhegység térségében és annak előterében ködfoltok is kialakulhatnak. Napközben az ország nagy részén borongós időre van kilátás, a déli és a középső tájakon időnként kisebb eső is előfordulhat. Nyugaton, északnyugaton élénk, helyenként erős lehet a déli, délkeleti szél. A legmagasabb hőmérséklet 6 és 10 fok között alakul.

Közlekedésmeteorológiai jelentés

Szerdán napközben egyre kevesebb helyen számíthatunk esőtől, záporoktól vizes, csúszós útszakaszokra. Egyre nagyobb területen kisüt a nap, érdemes lesz vezetés közben napszemüveget viselni. Többfelé erős lökések kísérhetik az északnyugatira forduló szelet, mely jelentősen csökkenthetik a járművek menetstabilitását. Balesetmentes közlekedést kívánunk!

Orvosmeteorológiai jelentés

Szerdán hidegfront vonul át hazánk fölött, erősödhetnek a görcsös és ízületi panaszok. A többfelé erős szélben fejfájás, ingerültség, nyugtalanság jelentkezhet, valamint jelentősen csökkenhet a hőérzet is. Délelőttől egyre többfelé felszakadozik a felhőzet, kisüt a nap, így érdemes lesz kimozdulni a szabadba. Ne feledkezzünk meg azonban a réteges, szélálló öltözetről, könnyedén megfázhatunk!

JÓL JÖNNE 5 MILLIÓ FORINT?

Amennyiben 5 000 000 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót havi 106 053 forintos törlesztővel a CIB Bank nyújtja (THM 10,39%), de nem sokkal marad el ettől az MBH Bank (THM 10,61%-ot) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)

Hójelentés

Szerdán napközben egyre kevesebb helyen várható csapadék, a hegyekben egy-egy hózápor viszont kialakulhat, de megmaradó hótakaró kialakulására sehol sem kell számítani.

KATTINTS! Folyamatosan frissülő időjáráshírek aloldalunkon

NEKED AJÁNLJUK
NAPTÁR
Tovább
2026. április 17. péntek
Rudolf
16. hét
Április 17.
Hemofília világnap
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
AI in Energy 2026
Átlátható adat és energia
AgroFood 2026
Élelmiszeripari konferencia május 19-én
Portfolio Investment Day 2026
Éve Signature előfizetéssel INGYENES részvétel!
Hitelezés 2026
Lakossági hitelek: fenntartható növekedés vagy túlhevülés?
Women's Money & Mindset Day 2026
Hogyan gondolkodnak a nők pénzről, kockázatról és jövőről?
EZT OLVASTAD MÁR?