Brutális drágulás Budapesten: mi kerül ennyibe egy szállodában?

MTI
2015. július 30. 17:01

Mintegy 15 százalékkal emelkednek a szállásárak Budapesten a Sziget fesztivál ideje alatt, augusztus első hetében átlagosan 27 879 forint körül alakulnak, a fesztivál idejére - augusztus második hetére - azonban elérhetik a 31 830 forintot is - közölte a trivago.hu szálláskereső weboldal.

Akárcsak a nemrég véget ért Forma-1-es hétvégén a közelgő Sziget fesztivál ideje alatt is a három- és négycsillagos szállások a legnépszerűbbek: a négycsillagos hoteleket a külföldiek 52 százaléka, a magyaroknak pedig 43 százaléka keresi, a magyarok körében 45 százalékos aránnyal azonban a háromcsillagos szállások a kedveltebbek - derül ki a szálláskereső weboldal felméréséből.

A budapesti ötcsillagos szállodák iránt a magyarok mindössze 5-7, a külföldi vendégek 10-17 százaléka érdeklődik - tették hozzá. A trivago.hu-n történt szálláskeresések alapján a szlovákok, horvátok, lengyelek, finnek, csehek kattintottak a legnagyobb számban a Sziget Fesztivál idején kivehető szállásokra, de nagy volt az érdeklődés a németek, az osztrákok, a belgák és a szerbek részéről is.

NEKED AJÁNLJUK
NAPTÁR
Tovább
2026. április 19. vasárnap
Emma
16. hét
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
AI in Energy 2026
Átlátható adat és energia
AgroFood 2026
Élelmiszeripari konferencia május 19-én
Portfolio Investment Day 2026
Éve Signature előfizetéssel INGYENES részvétel!
Hitelezés 2026
Lakossági hitelek: fenntartható növekedés vagy túlhevülés?
Women's Money & Mindset Day 2026
Hogyan gondolkodnak a nők pénzről, kockázatról és jövőről?
EZT OLVASTAD MÁR?