Egyre több magyar már ilyen útlevéllel utazik

2014. szeptember 10. 08:31

A statisztikai adatok szerint egyre csökken a régi, azaz nem e-útlevelek száma, még 146 714 van forgalomban - tudta meg a Közigazgatási és Elektronikus Közszolgáltatások Központi Hivatalától a Világgazdaság.

A hivatal szerint ehhez kétséget kizáróan hozzájárul az uniós tagság okán szerzett azon jog is, hogy a magyar állampolgárok érvényes személyazonosító igazolvánnyal is gyakorolhatják a külföldre utazás jogát az EGT-állam területére történő beutazáskor.

E-útlevelet (biometrikus útlevelet vagy chipes útlevelet) már 2006. augusztus 29. óta kiállít Magyarország, eddig összesen 3,4 millió darabot adtak ki. Idén 316 ezer darabnál tartanak, tavaly pedig 491 ezer darabbal zártak.

A 2006. augusztus 29-től kiállított útlevelek chipjén a biometrikus adatok közül még kizárólag az arcképmás szerepelt, 2009. június 28-tól már az ujjnyomat adat is - közölte a hivatal.

 

NEKED AJÁNLJUK
NAPTÁR
Tovább
2026. április 18. szombat
Andrea, Ilma
16. hét
Április 18.
Cirkuszok világnapja
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
AI in Energy 2026
Átlátható adat és energia
AgroFood 2026
Élelmiszeripari konferencia május 19-én
Portfolio Investment Day 2026
Éve Signature előfizetéssel INGYENES részvétel!
Hitelezés 2026
Lakossági hitelek: fenntartható növekedés vagy túlhevülés?
Women's Money & Mindset Day 2026
Hogyan gondolkodnak a nők pénzről, kockázatról és jövőről?
EZT OLVASTAD MÁR?
Agrárszektor  |  2026. április 18. 19:01