Nem megengedhetetlen luxus egy-egy alkalommal sofőrt rendelni magunknak éjszaka Budapesten, azonban van néhány dolog, amire érdemes odafigyelni, ha sofőrt hívunk.
Inna egy sört, és egyben a saját kocsijával szeretne hazamenni? Semmi gond, mi megoldjuk a problémáját - hirdetik magukat a(z éjszakai) sofőrszolgálatok. Az éjszakai sofőri szolgáltatás már régóta elérhető Budapesten, ám a sofőrszolgálatok még mindig sokkal kevésbé ismertek a taxi társaságoknál. Pedig az áruk nem indokolja a népszerűtlenséget, ugyanis a sofőr segítségével történő hazautazás nem kerül sokkal többe az éjjeli taxizásnál.

Az ár kulcsfontosságú a piacon, mivel a tudatos fogyasztó néhány kattintás alatt összehasonlíthatja a többségében csak az interneten és az éttermekben, éjjeli szórakozóhelyeken hirdető cégek árait. Az árakat többnyire kétféle módon alakítják a vállalkozások. Az egyik népszerű árképzési rendszer az induló és a célkerület alapján meghatározott díj. Az ilyen díjtáblázatokkal dolgozó cégeknél a kerületen belüli fuvar a legolcsóbb, általában
Egy másik kedvelt árképzési rendszer a kilométer arányos fizetés. Ebben az esetben a cégek egy fix kiállási díjat, kb. 2000 forintot kérnek el, valamint ezen felül minden megtett kilométer után 150-180 forintot számolnak fel, Budapest határán kívül pedig a kilométerdíj dupláját. Ez a rendszer azoknak az ügyfeleknek lehet optimális választás, akik csak nagyon rövid utat kívánnak megtenni, vagy a kerülethatárokhoz közel szeretnének indulni/érkezni. Egyre kedveltebb a társaságok körében egy harmadik viteldíj-számítási rendszer, ami Budapest egész területére egységes fix kb.
Mire figyeljünk, ha éjszakai sofőrt rendelünk?
Az árak tekintetében érdemes előre tájékozódni az interneten, és az útvonalunkhoz legmegfelelőbb viteldíjú céget kiválasztani. Ezenkívül nem érdemes nagyon megvárakoztatni az általában 35-40 perc alatt kiérkező sofőröket, ugyanis az első 5-10 perces ingyenes várakozási idő után percenként 50-60 forintért várja meg a kuncsaftot a bérsofőr.
Sokan azért nem veszik igénybe a sofőrszolgálatokat, mert félnek, hogy az idegen sofőr esetleg összetöri a kocsijukat. Erre valóban meg van az esély, balesetek mindig történhetnek, ám a jobb sofőrszolgálatokról elmondható, hogy megválogatják az alkalmazottaikat, és a törzsutasok megszerzése/megtartása miatt sem dolgoznak mazsolákkal. Ugyan kicsi az esélye egy, a sofőr hibájából bekövetkező balesetnek, azonban ha a baj már bekövetkezett, jó, ha előzőleg olyan céget választottunk, amely rendelkezik felelősségbiztosítással különösen akkor, ha autónkra nem kötöttük meg a Casco-t.
JÓL JÖNNE 1 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 1,5 millió forintot igényelnél, 36 hónapos futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót, havi 50 929 forintos törlesztővel az UniCredit Bank nyújtja (THM 14,41 %), de nem sokkal marad el ettől az CIB Bank 50 958 forintos törlesztőt (THM 14,45%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
A fővárosban több tucat cég szolgáltatásai között válogathatunk. Érdemes több sofőrszolgálat szolgáltatását is kipróbálni, és a tapasztalatok birtokában az általunk legjobbnak ítélet vállalkozás sofőrjét rendelni folyamatosan, mivel a szolgáltatók többsége törzsutas kedvezményt is nyújt kiemelt ügyfeleinek.
Kik szolgáltatnak a piacon?
A legkülönfélébb méretű cégek kínálják szolgáltatásaikat éjszakánként Budapesten. Az amatőr ügyeskedőktől kezdve, a családi vállalkozásokon keresztül, a 24 órás diszpécserszolgálattal rendelkező és egy hétvégi éjszakán több tucat sofőrrel dolgozó nagyobb vállalkozásokig. A piacon egy átlagos sofőrszolgálat hétköznapokon 3-5, hétvégenként 10-12 sofőrrel áll az ügyfelei rendelkezésére. Egy sofőr pedig az utak hosszától függően 1-5 fuvart tud lebonyolítani egy este során.
A pénzügyi válság nem volt kihatással a Pénzcentrum megkeresésére választ adó sofőrszolgálatok fuvarszámára. A zéró toleranciának és a szolgáltatás népszerűsödésének köszönhetően a cégek többségének forgalma növekedett az elmúlt időszakban.
Bár a 20 ezer magyar méhész 1,2 millió méhcsaládja évente 25 ezer tonna mézet termel, Magyarországon az egy főre jutó mézfogyasztás mindössze 1 kg/év.
Újabb gasztronómiai témájú sikersztori a Brancsnál: közösségi előfinanszírozásból nyithatja meg főzelékbárját az ötletgazda Szatmári Ferenc, azaz Főzelékes Feri.
Október a figyelemhiányos hiperaktivitás-zavar, azaz az ADHD rendellenesség tudatosításának hónapja, amiben Magyarországon az iskoláskorú gyerekek 8-10 százaléka érintett.
A Pictorial Collective-vel karöltve készítette el az elmúlt egy év leforgása alatt a Petőfi utcák népe című fotósorozatot, aminek kapcsán Stiller Ákossal beszélgettünk
-
Egyre többen keresik a Dunához közeli lakásokat
Elindult az értékesítés a Waterside Residence-nél: a nagyobb alapterület a népszerűbb.
-
Alacsonyabb árak jönnek a nyugdíjasoknak több Lidl-terméknél is
A vevőknek igazolniuk kell az életkorukat is: mutatjuk a részleteket.
-
Töretlen az érdeklődés a babaváró hitel iránt az MBH Banknál (x)
Az idei évben még a megszokott feltételekkel igényelhetik a családalapító házaspárok a kamattámogatott hitelt, jövő évtől azonban változnak a feltételek.
-
Cloud Computing Gyorstalpaló – Bevezetés a SaaS, PaaS és IaaS világába (x)
A technológiai fejlődés révén a felhő mára szinte mindenütt jelen van – még ha nem is vesszük észre.
- Válságtanácskozás: autóipari csúcs a német kancellári hivatalban
- Vadászgépek fogták el Szijjártó Péterék repülőjét - videó
- Online rendelés vagy postázás karácsony előtt - itt vannak a tudnivalók
- Baj van a Google Drive-val - eltűnhetnek a fájlok
- Megdöbbentő adat a magánegészségügyi ellátásokról
- Cristiano Ronaldo, a fair play-király – saját csapata ellen kérte számon a játékvezetőt
Agrárszektor Konferencia 2023
Sustainable World 2023
Mi lesz veled magyar élelmiszer?


