2026-ban is átadják Magyarország legrangosabb elismeréseit március 14-én, többek között a Széchenyi-díjakat.
Balogh László és Kis Roland gyulai cukrászmesterek alkotása, a „DCJ Stílusgyakorlat” fantázianevű torta viselheti idén a Magyarország Tortája címet. A Magyarország Cukormentes Tortája versenyt Kovács Alfréd váci cukrász nyerte az „Álmodozó” nevű kreációjával. A Magyar Cukrász Ipartestület immár tizenkilencedik alkalommal hirdette meg a versenyt, amely az augusztus 20-i nemzeti ünnep alkalmából méltó módon mutatja be a magyar cukrászat értékeit és alkotóerejét.
A 2025. évi versenyt a „Dobostorta 140” témakörben hirdette meg a Magyar Cukrász Ipartestület, tisztelegve Dobos C. József hungarikummá nyilvánított ikonikus tortája és munkássága előtt. A dobostorta 1884-ben született, de a nagyközönség számára először 1885-ben, a Budapesti Országos Általános Kiállításon mutatták be – éppen 140 évvel ezelőtt.
A versenyzőknek kötelező volt a dobostorta jellegét adó alapanyagok – tojás, cukor, vaj, étcsokoládé, vanília – felhasználása, de szabadon választhatták meg azok mennyiségét és rétegrendjét. Emellett legalább két további alapanyagcsoportból is be kellett építeniük elemeket, például őshonos fűszereket, hungarikum pálinkákat, magyar gyümölcsöket vagy borokat.
A verseny három körös zsűrizési folyamatban zajlott, az első fordulóban 34 tortát értékeltek, majd hat jutott tovább a döntőbe. A végső megmérettetés során a cukrászok élőben készítették el tortáikat az Ipartestület tanműhelyében, ahol a zsűri már az elkészítés folyamatát is pontozta.
A győztes alkotás, a „DCJ Stílusgyakorlat” Balogh László és Kis Roland (Kézműves Cukrászda – Gyula) munkája. A torta nevét Dobos C. József monogramja ihlette, a „Stílusgyakorlat” pedig az eredetivel való kapcsolatot és az újraértelmezés szándékát jelzi.
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 20 000 000 forintot 20 éves futamidőre már 6,89 százalékos THM-el, havi 150 768 Ft forintos törlesztővel fel lehet venni az ERSTE Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a CIB Banknál 6,9%, a Magnet Banknál 7,03%, a Raiffeisen Banknál 7,22%, míg az UniCredit Banknál pedig 7,29% . Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
A torta vajban gazdag felvert alapokra épül, habkönnyű csokoládé vajkrémmel és meggyzselével. A függőleges rétegrend különleges vizuális élményt nyújt, a meggy savassága, a csokoládé lágysága és a karamell karaktere harmonikus egységet alkot. A meggypálinka fokozza a zselé ízét, míg a mandula praliné, grillázs és tejcsokoládé glazúr gazdagítják az ízvilágot. A klasszikus doboscukorral áthúzott piskótalap roppanós réteget képez, tisztelegve az eredeti dobostorta előtt.
A második helyezett a „Vadszüreti csábítás” torta lett, Füredi Krisztián (Hisztéria Cukrászda, Tápiószecső) alkotása, aki ezzel egy Csokoládé Akadémia tanfolyam részvételi lehetőségét nyerte el. A harmadik helyen a „Fürtös menyecske” torta végzett, Rosta Sándor és Rábai Anita (Mozart Cukrászda, Hévíz) munkája, akik a Kézműves Cukrászatért Alapítvány képzésére kaptak különdíjat. A díjátadót az Országház Vadásztermében rendezték meg, ahol a dobogós versenyzők egyedi tervezésű díjakat vehettek át.
-
Nincs több kérdés, a GVH Árfigyelő adatai is megerősítik: tényleg a Lidl kínálta az átlagosan legolcsóbb élelmiszerkosarat az év első két hónapjában
A GVH Árfigyelő adatai igazolják: a Lidl kínálta az átlagosan legolcsóbb élelmiszerkosarat az év első két hónapjában.
-
75 kupon, akár 50% kedvezmény - így spórolhatsz a tavaszi bevásárláson a SPAR-ral (x)
Új akcióval köszönti a tavaszt a SPAR országszerte.
Agrárium 2026
Retail Day 2026
Planet Expo és Konferencia – A tiszta energia jövője
Planet Expo és Konferencia – Agrárium a klímaváltozás szorításában







