29 °C Budapest
Budapest, 2025. április 10.Gyárfás Tamás az ellene és társa ellen bûnsegédként, illetve felbujtóként elkövetett emberölés bûntette miatt indult per ítélethirdetésén a Fõvárosi Ítélõtábla tárgyalótermében 2025. április 10-én

Most érkezett! Máris elhagyhatja a börtönt Gyárfás Tamás

2025. május 16. 15:27

Gyárfás Tamást a váci börtönből hamarosan átszállítják a kecskeméti büntetés-végrehajtási intézetbe, ahol a hazai viszonyokhoz képest valamivel kedvezőbb körülmények között töltheti hétéves büntetését - tudta meg a Blikk.

A jogerősen hét év börtönre ítélt Gyárfás Tamás péntek reggel vonult be a Váci Fegyház és Börtönbe, de a Blikk információi szerint már az első napon átszállítják a Bács-Kiskun Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézetbe, Kecskemétre.

A kecskeméti intézményt gyakran "luxusbörtönként" emlegetik, mivel a hazai börtönviszonyokhoz képest valamivel elviselhetőbb körülményeket biztosít a fogvatartottak számára. Az intézet befogadóképessége 238 fő, és többféle kategóriájú fogvatartottat helyeznek el itt, köztük előzetesen letartóztatottakat, valamint fogház és börtön fokozatú férfi elítélteket is.

A kecskeméti börtön történelmi múltra tekint vissza: a Törvényszéki Fogház 1904-ben kezdte meg működését, majd 1995-ben egy egykori szovjet laktanya helyén nyílt meg a II-es objektum, ahol 59 fogház és börtön fokozatú elítélt elhelyezésére van lehetőség.

A Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnoksága tájékoztatása szerint a befogadási eljárás során egységes protokoll alapján járnak el, amely magában foglalja az alapvető egészségügyi vizsgálatot, pszichológiai állapotfelmérést és biztonsági kockázatelemzést. Az elhelyezésről ezek alapján döntenek, figyelembe véve az elítélt életkorát és egészségi állapotát.

Az időskorú fogvatartottak gyakran speciális részlegre kerülnek, ahol az életkori sajátosságokhoz igazodó körülményeket biztosítanak: emeletes ágyak helyett földszinti fekhelyeket, kapaszkodókat, csúszásmentes burkolatokat és szükség esetén segédeszközöket.

Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!

A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)

 

Fotó: Balogh Zoltán, MTI/MTVA 

Jelentem Mégsem
0 HOZZÁSZÓLÁS
Csak bejelentkezett felhasználó szólhat hozzá. Belépés itt!
Még nincsenek hozzászólások. Legyél te az első!
NEKED AJÁNLJUK
Temérdek magyar él óriási tévhitben: azt hiszik, olcsón vásárolnak, pedig így sokkal jobban megérné

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.

Megelégelték a fővárost, a Mátrába költöztek: lesajnált csodakertet próbál megmenteni a fiatal pár

Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?

Három kiló ruháért másik három kilót kapsz - így forgasd fel a ruhatáradat! (x)

Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.

Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2025. június 16. hétfő
Jusztin
25. hét
EZT OLVASTAD MÁR?