Külön utakon folytatja a KFT zenekar és dalszerző frontembere, Laár András.

Szinte minden magyar vásárló hajlandó többet költeni, ha ezzel nyerési lehetőséghez jut – derül ki az Etele Plaza friss kutatásából. A fogyasztók több mint fele legalább havi rendszerességgel vesz részt nyereményjátékokban, és jelentős részük nyert már 50.000 forintnál értékesebb ajándékot. A legvonzóbb nyeremény a vásárlási utalvány.
A közel 400 vásárlóval készített online felmérésében a válaszadók több mint fele (57,2%-a) legalább havonta játszik valamilyen nyereményjátékban. Csupán tizedük nyilatkozott úgy, hogy ritkán vagy soha nem vesz részt ilyen jellegű promóciókban.
A legkedveltebbek az online játékok (66%) és a vásárláshoz kötött utólagos sorsolások (57%). Ugyancsak népszerűek az azonnali nyereménnyel kecsegtető kaparós sorsjegyek és szerencsekerekes játékok is, amin a válaszadók több mint 80 százaléka vett már részt.
A garantált ajándék és az élmény miatt játszunk
Leginkább a garantált ajándékok vagy kedvezmények (26,4%) miatt csábulnak el a megkérdezettek, de sokan a játék izgalmáért (21,8%) vagy a nagy értékű nyeremények reményében (19,7%) jelentkeznek. A kitöltők több mint 90 százaléka vett már részt olyan nyereményjátékon, ahol az elköltött összeg fejében nyerhetett, és figyelemre méltó, hogy a válaszadók döntő többsége (78%) akár többet is hajlandó költeni egy boltban, ha az nyereményjátékon való részvételre jogosítja.
A legvonzóbb nyeremények között magasan vezet a vásárlási utalvány (80,5%), amelyet az utazások, élmények (70,5%) és a készpénz (60,5%) követ. A nagyértékű nyeremények, például az autók is népszerűek (57,4%), míg az elektronikai eszközöket a válaszadók fele nevezte meg vágyott nyereményként.
„A kutatás megerősítette az általunk is érzékelt trendeket, miszerint a vásárlók kifejezetten nyitottak a játékos, élményszerű promóciókra. Azt tapasztaljuk, hogy az azonnali sikerélményt nyújtó játékokba, mint a most zajló szerencsekerekes akciónkba nagyon szívesen bekapcsolódnak a vevők” – hangsúlyozta Deutsch Krisztina, az Etele Plaza igazgatósági tagja, bérbeadási és marketing igazgatója.
Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!
A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)
Nem a nyeremény a lényeg – vagy mégis?
A legtöbben (87,4%) elfogadják, ha nem nyernek, és csak enyhe csalódottságot éreznek. Ezzel együtt a válaszadók több mint 90 százaléka számolt be arról, hogy már nyert kisebb-nagyobb értékű díjat az életében. A legtöbben (61,5%) 50 ezer forint alatti értékben nyertek, közepes értékű nyereményt, 50-200 ezer forint értékben, minden ötödik (18%), ennél nagyobb nagyértékű ajándékot pedig tízből egy vásárló tudhat magáénak.
Az Etele Plaza kutatásában a válaszadók adatvédelmi érzékenysége is megmutatkozott: 78% csak akkor adja meg elérhetőségeit, ha igazoltan megbízható cég hirdette meg a promóciót. Ugyanakkor az is kiderült, hogy a törzsvásárlói programmal kombinált nyereményjáték komoly ösztönző erővel bír: 49% sokkal szívesebben vásárol ott, ahol exkluzív játékokat kínálnak a hűséges vásárlóknak.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Meghívó (x)
XXVII. közgyűlését tartja az MGYOSZ
-
Műtárgyak, mint befektetés: trend vagy lehetőség? (x)
Rolex és Vaszary uralják ma az értékkövető piacot
Portfolio Gen Z Fest 2025


