A rendvédelmi ágazat civil dolgozói egyszeri, bruttó 400 ezer forintos juttatásban részesülnek a Belügyminisztérium költségvetéséből.
Négy éve nincs átfogó kutatás a szexmunkások helyzetéről, ráadásul elindult körükben a tömeges kivándorlás.
Tömegesen vándorolnak ki a magyar szexmunkások külföldre, immár biztosan nem éri el a szamuk a tízezret sem itthon - erről ír a Népszava. A lapnak Földi Ágnes, a Szexmunkások Érdekvédelmi Egyesületének (SZEXE) elnöke azt mondta: mivel jellemzően kiszolgáltatott emberekről van szó, nagyobb bajt jelent, hogy fogalmunk sincs, hol vannak és mit csinálnak.
A civil szervezet legutóbb 2019-ben készített egy felmérést, amelyben 202 szexmunkás válaszolt a kérdésekre. Abból az derült ki, hogy többségük városokban él, átlagéletkoruk 36 év, a legfiatalabb 18, a legidősebb 64, és 90 százalékuk nő.
Földi Ágnes szerint bár 2000 óta kötelező lenne türelmi zóbákat felállítani, ez szinte sehol sem történt meg. A tiltott helyen szolgáltatás nyújtásáért viszont rendőrségi eljárást kockáztatnak a szexmunkások, és a fenyegetettség is elég ahhoz, hogy sokan külföldön próbáljanak szerencsét.
-
Gyors, egyszerű, átlátható: digitális persely a Gránit Banktól (x)
Forintban és devizában is félre lehet tenni a vágyott célokra
-
A Gránit Bank ügyfelek közel 45 százaléka költségmentesen bankolt 2025-ben (x)
Jelentős részük pénzt is keresett bankszámlájával
-
A 2=3 akcióval a legkisebb turisztikai szereplők hitelfelvételi kedvét élénkíti a kormány (x)
2,5% kamat, állami támogatás, valódi segítség – új szintre lépett a turisztikai finanszírozás
Agrárium 2026
Retail Day 2026
Planet Expo és Konferencia – A tiszta energia jövője
Planet Expo és Konferencia – Agrárium a klímaváltozás szorításában







