Nem tudnak itthon megélni a magyar szexmunkások? Egyre többen hagyják el az országot
Négy éve nincs átfogó kutatás a szexmunkások helyzetéről, ráadásul elindult körükben a tömeges kivándorlás.
Négy éve nincs átfogó kutatás a szexmunkások helyzetéről, ráadásul elindult körükben a tömeges kivándorlás.
Évente legalább 4 ezer magyar dönt úgy, hogy Ausztriában próbál szerencsét, amivel Magyarország az osztrákok legnagyobb munkaerő exportőrévé vált.
Németország az EU-s országok között az egyik legkedveltebb bevándorlási célpont, tele van külföldi munkavállalóval, több mint 200 ezer honfitársunk él és dolgozik ott.
Évente több ezer magyar költözik végleg Ausztriába, de nagyon sokan vannak azok is, akik dolgozni járnak ki.
Egy hónap alatt 1938 magyar kapott munkát Ausztriában, így már összesen 126 656 honfitársunk dolgozik kint.
A gazdasági mutatók nézve némileg Ausztria felé billen a mérleg nyelve, ha a magyarok letelepedéséről van szó (Angliával és Németországgal szemben).
Eközben tavaly kb. 4600 fővel több magyar vándorolt ki itthonról, mint ahány hazaköltözött. Mint kiderül, amióta az adatokat közlik, soha ennyien nem mentek még ki Ausztriába.
Ráadásul a várható életkor miatt egyre több generáció él egymás mellett, ami soha nem látott kihívásokkal szembesíti az embereket családi és főként munkahelyi környezetben.
Tavaly 26 500 magyar költözött külföldre. Ezzel pedig megfordult a 2021-es trend, amikor is többen tértek haza, mint amennyien elmentek Magyarországról.
Aki nincs irodához kötve, az bárhova elköltözhet a világon, ahol van elég gyors és stabil internet.
Minden negyedik osztrákra jut már egy magyar dolgozó Burgenlandban: az osztrák gazdasági minisztérium szerint szeptemberben több mint 21 ezer honfitársunk dolgozott a tartományban.
Sokáig volt jellemző hazánkban, hogy a kistelepülésekről, falvakról az emberek a városban igyekeztek letelepedni. De vajon ez a fővárosra is igaz?
Nem csak Magyarországon, de számos nyugat-európai országban óriási hiány van egészségügyi dolgozókból.
Azokban a szektorokban van igény a külföldi munkaerőre, amelyek kevésbé automatizálhatóak, és a kézi munkaerő kiváltása jelentősebb beruházási igényelne.
2020-ra a Bruttó hazai termék tekintetében Románia lehagyta Magyarországot. Az elmúlt évek számai alapján azonban ez keveseknek okozhatott meglepetést.
A brit kormány az ausztráliai pontozásos elbíráláshoz hasonló új, egységes bevándorlási szabályozást kíván életbe léptetni a brit EU-tagság január 31-i megszűnése után kezdődött 11 havi átmeneti időszak lejártával, vagyis 2021 januárjától.
Több mint háromszorosára nőtt az elmúlt szűk évtizedben az Unióból Magyarországra érkező hazautalások összege. Tavaly ez a mutató már a 113 milliárd forintot is meghaladta. Ezalatt a Lengyelországba és Csehországba érkező hazautalások stagnáltak, illetve csak jóval enyhébb mértékben emelkedtek - írja blogbejegyzésében Hegyesi Zsolt, a Concorde elemzője.
A brit statisztikai hivatal adatai szerint az EU8-csoportként emlegetett 2004-ben csatlakozott tagországok bevándorlási mérlege negatív, azaz többen hagyták el közülük a szigetországot, mint ahányan betelepültek. Kint élő magyarokat kérdeztünk meg, mit tapasztalnak, tényleg hazajönnek a honfitársaink? Egészen meglepő válaszokat kaptunk.
Az olaszoknak a tiramisu, a luxemburgiaknak az almatorta, Magyarországnak a dobostorta, áll az Európapont felmérésben, amely az unió tagállamainak legcsábítóbb süteményeit szedte csokorba. Hazánkban évről évre egy nagyszabású versenyben mérik össze tudásukat a legnevesebb cukrászok, hogy az államalapítás ünnepére megalkossák az Ország Tortáját. Az idei Magyarország Cukormentes Tortájának, a Kicsi Gesztenyének megalkotójával, Gyuris Lászlóval beszélgetett a HelloVidék, aki elárulta, miért hagyják el tömegével az országot a szakemberek, és hogy lehetne javítani a helyzeten.
2006 óta közel 800 ezer magyar hagyta el az országot, ez a folyamat továbbra sem tetőzött, még 2017-ben is minimális növekedés volt tapasztalható. Az utóbbi két évben minden más statisztika azt mutatta, hogy megállt és stagnálni kezdett az elvándorlás, sőt a Brexit miatt az Egyesült Királyságban csökkent is a magyarok száma.