0 °C Budapest
Közelkép a lefolyó vízzel futó konyhai csapból

Rendkívüli! A kánikula miatt súlyos a vízhiány: estére elfogy az ivóvíz hazai településeken

2025. július 6. 12:47

A kánikula miatt súlyos vízhiány alakult ki Gödöllőn és a környező településeken, ahol a megnövekedett fogyasztás következtében estére elfogy az ivóvíz. A helyzet kezelésére lajtoskocsikkal biztosítanak vizet az érintett lakosoknak.

A rendkívüli hőség miatt kritikus helyzet alakult ki Gödöllő vízellátásában. A városban annyira megemelkedett a vízfogyasztás, hogy az esti órákra kimerülnek a készletek, és több háztartásban teljesen megszűnik a vízszolgáltatás - írja a 24.hu.

A probléma megoldására egyelőre lajtoskocsikkal szállítanak ivóvizet azokhoz a lakosokhoz, akiknél már jelentkezett a vízhiány. Bár hivatalos korlátozást még nem vezettek be, Gödöllő polgármestere arra kéri a lakosságot, hogy mérsékeljék a vízhasználatot.

Bízom abban, hogy a lakosság egy kicsit kontrollálja magát és igyekszik kevesebbet használni medencébe meg a fűnek az öntözésére, és akkor nem kell elrendelni vízkorlátozást, de van esély arra is, hogy megtörténik

– nyilatkozta Gémesi György, Gödöllő polgármestere.

LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!

A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 20 000 000 forintot 20 éves futamidőre már 6,22 százalékos THM-el, havi 143 171 Ft forintos törlesztővel fel lehet venni a K&H Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: az UniCredit Banknál 6,42%, a Magnet Banknál 6,76%, az Erste Banknál 6,78%, a CIB Banknál 6,79%, míg a Raiffeisen Banknál pedig 7%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)

A vízhiány nem csak Gödöllőt érinti, hanem a környező településeket is, köztük Veresegyházat, Szadát és Fótot. A Duna Menti Regionális Vízmű Zrt. tájékoztatása szerint a rendkívüli meleg időjárás olyan mértékű vízigényt generált, amelyet még maximális kapacitás mellett sem tudnak kielégíteni.

A szolgáltató közleménye szerint Gödöllő mellett Veresegyház, Szada, Erdőkertes, Fót és Őrbottyán magasabban fekvő területein is számítani lehet nyomáscsökkenésre vagy akár a vízszolgáltatás ideiglenes szünetelésére is.

Címlapkép: Getty Images

Jelentem Mégsem
0 HOZZÁSZÓLÁS
Csak bejelentkezett felhasználó szólhat hozzá. Belépés itt!
A kommentkezelési szabályzatot itt találod.
Még nincsenek hozzászólások. Legyél te az első!
NEKED AJÁNLJUK
Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2026. február 16. hétfő
Julianna, Lilla
8. hét
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
Agrárium 2026
Tradicionálisan hiánypótló esemény, és hasznos lehet a hazai agrárium minden méretű agrártermelői vállalkozásának
Retail Day 2026
A magyar (kis)kereskedelem jelene és jövője
EZT OLVASTAD MÁR?