Tömeges rosszullét miatt ürítették ki a nagykanizsai Kőrösi-iskolát kedden, ahol több tucat diák mutatott egészségügyi tüneteket.
A Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) a Magyar Közoktatás Napjához, november 22-éhez kapcsolódóan országos akciót tervez.
A korábban meghirdetett helyi gördülő sztrájkok folyamatosak, azok szervezéséhez a PSZ továbbra is minden segítséget megad, ideértve a jogi segítségnyújtást is - közölte a szakszervezet. "Bár minden akció előrébb viszi az oktatásban dolgozók küzdelmét, az október 5-ére meghirdetett országos sztrájk megszervezéséhez – a Pedagógusok Szakszervezete szerint – nincs elegendő idő" - írták.
A PSZ korábbi döntése szerint, a PDSZ-szel közös akcióban 2022. október 4-én és 5-én az Alapvető Jogok Biztosa fővárosi, illetve vidéki kirendeltségeinek nyújtja be az összegyűjtött panaszokat, hogy felhívja a helyi problémákra a figyelmet - írták közleményükben. "A Pedagógusok Szakszervezete Országos Vezetősége örömét fejezi ki, hogy több éves munkája eredményes: ugyanis egyre többen ismerik fel, hogy az oktatás mindannyiunk közös ügye" - közölték.
Tavaszi szünet 2026: mikor lesz és meddig tart a húsvéti szünet? Itt az összes iskolai szünet dátuma
Mikor lesz pontosan a tavaszi szünet, mikor lesz a húsvét 2026-ban? Mutatjuk, hogyan alakul a további iskolai szünetek rendje a 2025/2026-os tanév során.
-
Másokért tenni? A Lidl-nél igazán megéri!
A diszkontlánc ünnepi összefogásra hívja vásárlóit, hogy három partnerszervezetével összefogva támogassa a hátrányos helyzetű gyermekek karácsonyát.
-
Adatvezérelt energiakereskedelem és AI-transzformáció: ezek az Audax Renewables jövőévi célkitűzései
A Pénzcentrum Pap Gabriellát, az energetikai vállalat ügyvezető igazgatóját kérdezte.
-
3,5%-os kamatozású hitellel segíti a tudatos otthontervezést a Fundamenta megújult lakásszámlája (THM: 5,04–5,31%) (x)
Frissítette egyik legnépszerűbb termékét, az Otthontervező Lakásszámlát a Fundamenta, azzal a céllal, hogy még inkább megkönnyítse ügyfelei számára lakáscéljaik elérését.
-
A stílus maga az ember - már karkötővel és gyűrűvel is fizethetnek a Gránit Bank ügyfelei (x)
A Gránit Bank most azon ügyfeleinek, akiknek az ajánlására két további ügyfél számlát nyit a banknál december 19-ig, díjmentesen biztosít digitális fizetésre alkalmas karkötőt.








