300 milliárdot szórnak el a magyar szülők gyermekeik különóráira.
Kisfiúk, kislányok nem ugyanúgy élték meg a bezártságot: erre oda kell figyelni
Egyre több szakértő figyelmeztet arra, hogy nemcsak a gazdaságot rázta meg a koronavírus, de a társadalomban és az emberek lelki egészségén is maradandó nyomot hagy a járvány - derült ki az M1 Híradójából. A márciusban bevezetett korlátozások, a határzár, a kijárási tilalom, az otthonról végzett munka, és a távoktatás, egy egészen új élethelyzetbe kényszerítette a családokat, nem csak fizikailag, hanem lelkileg is.
Földi Rita klinikai szakpszichológus szerint, minden olyan körülmény, ami megváltoztatja az életünk szokásos folyását, az általában stresszhelyzetként értékelhető.
- mondta a szakember, aki arról is beszélt, minél magasabbnak ítéli meg valaki a helyzet stresszfaktorát, annál alacsonyabb lesz a lelki ellenálló képessége. Tehát ha a szülő rosszabbul reagált a stresszre, a gyermek is nagy valószínűséggel nehezebben vészelte át a járványidőszakot. A szakemberek kutatásaik során azt tapasztalták, hogy a lányok magasabb stresszként élték meg a bezártságot, de a lelki ellenálló képességük nem volt alacsonyabb a fiúkénál.

200 ezer forintba is fájhat havonta, ha ezt állapítják meg a gyereknél: kétéves korukban derülhet ki
Éveket várnak diagnózisra, majd többen a magánszolgáltatókhoz menekülnek a beszédfejlődési zavaros gyerekekkel.
-
Kinek éri meg a CSOK 2021-ben? Mire kell figyelni? (x)
Ebben a cikkben megtudhatod, hogy megéri-e neked ez a támogatás, és felhívjuk a figyelmed a leggyakoribb buktatókra, amire érdemes figyelned.
HR Revolution 2021


