7 °C Budapest
Magasban dolgozó építőipari munkás, Építőipari munkások acél tetőgerendákon dolgoznak, az építkezésen a munkavállaló számára horgokkal ellátott zuhanásgátló eszközzel a biztonsági testhevederhez vannak kötve

Ki fog itt dolgozni? Egyre fogy a magyar munkaerő, lassan nem lesz megoldás

2024. június 18. 09:55

Vendégmunkásokkal vagy robotizálással kell majd megoldani, hogy lassan kiürül a munkaerő-tartalék.

80 százalék fölé emelkedett a munkaképes, 20-64 életkor közé eső magyarok foglalkoztatási rátája, ami felette van az EU-s átlagnak - erről számolt be a Népszava. Az azonban gondot jelenthet, hogy éppen ezzel a statisztikával párhuzamosan kiürülni látszik a munkaerőtartalék.

A problémát a szakértők szerint csak egy ideig lehet elodázni a minél több vendégmunkás behívásával és alkalmazásával. Ahol lehetséges, ott a robotizálás lesz a megoldás hosszabb távon, de egyelőre a vendégmunkásoknál tartunk. A Nemzetgazdasági Minisztérium adatai szerint tavaly 120 ezer vendégmunkás dolgozott Magyarországon, ami soknak tűnhet ugyan, de az összes foglalkoztatott, a 4,73 millió fő mellett eltörpül.

Címlapkép: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
HR BLOGGER
hrdoktor  |  2025.12.03 14:08
Az év végi időszak gyakran jár a szokásosnál nagyobb munkahelyi terheléssel. Ha azonban sikerül jól...
legacykft  |  2025.11.25 17:46
Vajon miért érezzük azt olyan gyakran, hogy két külön világ között próbálunk lavírozni? Hogy a munka...
kovacstunde  |  2025.11.15 08:00
Pár nappal ezelőtt Gabi barátnőmmel beszélgettünk, éppen ennek a cikknek a gondolataival voltam elfo...
laskainelli  |  2025.11.13 08:15
Sokan élik meg azt a frusztráló érzést, hogy a párkapcsolatuk mintha egyhelyben toporogna. Nincs nag...
vezetoi-coaching  |  2025.11.06 13:37
Guys, plagizáltam… már ez is baj, de pláne, hogy nem is tudom, hogy történt… Oltári gáz. Ezt a damag...
Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2025. december 8. hétfő
Mária
50. hét
Ajánlatunk
EZT OLVASTAD MÁR?