Gáz helyett a fürdőkben igyekeznek az elfolyó termálvizet használni fűtéshez, letakarják a kinti medencéket, optimalizálják a szaunák működését és a nyitvatartást.

Itt hibáztak nagyot a balatoni vendéglátósok: ezért kellett sok helyen bezárni, elküldeni mindenkit
Nettó 300-400 ezer forintért sem akarnak fiatalok lángost sütni a Balatonnál. Ez azonban csak egy a temérdek probléma közül, amit a koronavírus-járvány okozott a balatoni turizmusban – adta hírül a 24.hu riportja.
A portál stábja a Balatonnál forgatott, ahol kisebb nagyobb vendéglátóhelyek tulajdonosait szólaltatták meg, hogy milyen az idei nyár a tónál. A riportból többek között kiderült, hogy van olyan lángosos, aki azért nem tudja kinyitni a bódéját, mert egyszerűen nettó 300-400 ezer forintos fizetésért sem talál embert, aki sütné a lángost.
A riportban megszólalt például Németh Tamás, mesterszakás is, aki legfőképp arról beszélt, hogy az emberek manapság inkább hosszú hétvégékre mennek csak a Balatonhoz, nagyon ritkák az egy hetes utazások, amik következtében bár a hétvégék erősek, a hétköznapok árbevétele meg sem közelíti a Covid előtti időszakot. A videóban megszólalt egy gocart pálya tulajdonosa is, aki szerint napi 100 000 forint lenne az a bevétel, amivel nem kellene aggódni a pálya fenntartásán a bérek kifizetésén, ettől azonban 40 ezerrel el van maradva idén.
Dobai András, pizzériatulajdonos arról beszélt, a legnagyobb probléma a szakképzett munkaerő elvándorlása a vendéglátásból. Mint mondta, azokakat akiket a vírus miatt kitettek, nyilván nem otthon ültek, hanem elmentek más ágazatba dolgozni, ahol tisztes bért kaptak. Közül sokan egyáltalán nem tértek vissza. A vendéglátós szerint a legnagyobb bajt az okozta a magyar vendéglátásba, főleg a Balatonnál, hogy a 2018/2019-es turisztikai csúcsévekben a vállalkozások elköltötték a pénzeiket. Sokat fejlesztettek, beruháztak, új helyeket nyitottak, nem képeztek tartalékot, ez pedig drámain visszaütött a koronavírus-világjárvány kirobbanásakor. Arról nem is beszélve, hogy a külföldi turisták is szinte teljesen elmaradnak idén. Dobai András szerint visszaépülésről maximum 2022 nyarán lehet majd beszélni.
Hivatalosan is elindította befektetési kampányát a Brancs közösségi piactér, amely rekordérdeklődéssel zárta az előregisztrációs kampányát.
Év végén két újabb izgalmas kampány ért el kiemelkedő sikereket a Brancs piacterén.
Most viszont bemutatunk 3 olyan projektet, amikről valószínűleg sokat fogunk még hallani 2023-ban!
A könyv szerzőjét, Zubreczki Dávidot kérdeztük a balatoni fejlesztésekről, a városnézésről, építészetről és hogy mitől lenne élhetőbb Budapest. Interjú.
-
Visszatér a korábbi slágertermék: újra elérhető tőke- és hozamvédett befektetési alap a piacon
Fenntartható élelmiszergazdaság és energetika felpörgése akár 20 százalék hozamot is adhat 5 év alatt az OTP-nél.
-
Újra eljött a bankbetétek ideje?
Már 10 százalék feletti lekötött betét is van a piacon – a MagNet értékelte a helyzetet.
-
5+1 hasznos tanács a pénzügyileg tudatos vállalkozáshoz (x)
Elvárás, hogy a vállalkozó értsen a stratégiához, joghoz, személyügyhöz, értékesítéshez és a pénzteremtéshez. Utóbbihoz már létezik e-learning segítség is.
- Messi és Neymar költözik, ehhez munkavédelmi sisakot is fel kellett venni
- Tél és tavasz is a láthatáron, egyik se tart sokáig
- Naponta 77 traffipax ellenőrzi a közlekedőket egy német városban
- Az éllovas Ferencváros nem bírt a sereghajtó Vasassal
- Erős földrengés rázta meg a török-iráni határ vidékét
- Tilos az egyetemi felvételi az afgán nőknek
Digital Transformation 2023
Sustainable Tech 2023
Biztosítás 2023


