A jogi pálya továbbra is az egyik legnépszerűbb és legjövedelmezőbb hivatás Magyarországon.
A tíz legnagyobb európai labdarúgó-bajnokság csapataiban szereplő játékosok összértéke akár 10 milliárd euróval is csökkenhet, ha nem sikerül befejezni a szezont a koronavírus következtében - állapítja meg egy friss tanulmány. Ha sikerülne is zárt kapuk mögött lejátszani a hátralevő mérkőzéseket, a játékosállományon elszenvedett veszteség akkor is tetemes, 6,6 milliárd euróra rúgna.
Lassan több mint 2 hónapja, hogy a labdarúgás és általában a sportélet leállni kényszerült. A helyzet előre nem látható logisztikai, pénzügyi és jogi problémák egész sorát hozta, komoly fejtörést okozva az európai fociökoszisztéma valamennyi szereplőjének. Kieső jegybevételek és UEFA-kvalifikációs díjak, meghiúsuló promóciós bevételek, bizonytalanná váló média-, kereskedelmi és szponzorációs bevételek - csak néhány a kockán forgó tételek közül.
A KPMG budapesti székhelyű Football Benchmark csoportjának friss tanulmánya azt vizsgálja, hogy hogyan alakul a játékosok piaci értéke a tíz legjelentősebb európai fociligában, két lehetséges forgatókönyv szerint. Az elsőben a KPMG szakértői azzal a feltételezéssel élnek, hogy a jelenlegi futballszezont befejezik az eddigi pontállások szerint, míg a második szcenárió a hátralevő fordulók zárt kapuk mögötti megrendezésével számol.
A tanulmány szerint a tíz bajnokság 4183 játékosának összértéke a ligaszezonok lezárása esetén csaknem 10 milliárd euróval csökkenhet a februári értékhez képest, ami 26,5%-os visszaesés lenne. Ha a szezonok a következő hónapokban, zárt kapus mérkőzésekkel folytatódnak és rendben befejeződnek, akkor a játékosok összértéke a számítás szerint "csupán" mintegy 6,6 milliárd euróval csökkenne (-17,7 %).
A budapesti központú KPMG Football Benchmark Team jelentéséből egyebek mellett az is kiderül, hogy Kylian Mbappé és Neymar után ma már Raheem Sterling számít a harmadik legértékesebb játékosnak és ezzel megelőzi Lionel Messit. A ligák közül várhatóan az angol Premier League szenvedi el a legjelentősebb értékcsökkenést. A KPMG előrejelzése szerint ma már csak a Manchester City játékosállománya érhet többet 1 milliárd eurónál, miközben februárban még a Liverpool, a Barcelona és a Real Madrid csapata is ebbe a kategóriába tartozott.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
A fiatalok vállalkozásindítását ösztönzi az OTP Bank új pályázata
OTP Junior Piacralépők címmel vállalkozói versenyt hirdetnek fiatalok számára.
-
Akár 80.000 forint pluszt is lehet keresni a Gránit Banknál rendszeres megtakarítás esetén (x)
A szelfivel számlát nyitó ügyfelek 40.000 forintján felül további 40.000 forinttal gazdagodhatnak a Gránit Banknál akik mobilalkalmazáson keresztül rendszeres megbízást adnak befektetési jegy vásárlására.
-
Hagyományos péksütemények kiváló minőségben, generációkon át (x)
Az Aranycipó Kft. vajas fonott kalácsa elnyerte a KMÉ-védjegyet, amely a kiváló minőség és a hagyományos péksütemények iránti elköteleződést tanúsítja.
Portfolio Gen Z Fest 2025


