Összegyűjtöttük a legfontosabb, legérdekesebb, legolvasottabb cikkeinket a 22. hétről.
A napokban benyújtott törvényjavaslat megkönnyítené a nyugdíjkorhatárt elérő pedagógusok továbbtanítását, és a gyógypedagógus hiányra is válasz lehet - írja a Magyar Idők.
Problémásnak találta Galló Istvánné, a Pedagógusok Szakszervezetének (PSZ) elnöke, hogy a köznevelési törvény újabb módosítása után készségtárgyakat taníthatnának az enyhén fogyatékosok iskoláiban olyan pedagógusok, akiknek nincs gyógypedagógiai végzettségük. A szakszervezeti vezető azt is kritizálta hogy a tanárhiány miatt olyan szakembereket is foglalkoztathatnának, akiknek a szakmai tudása megvan a tantárgy tartalmát illetően, de nincs pedagógiai végzettségük. A szakszervezet milyen módon oldaná meg rövid távon a pedagógushiányt, Gallóné azt mondta: a nyugdíjkorhatárt elérő pedagógusok továbbtanításának megkönnyítésével.
"A napokban benyújtott törvényjavaslat szerint, ha egy ágazati képzettséggel rendelkező szakember vállalja a hiányzó végzettség megszerzését, akkor taníthatja a speciális nevelési igényű gyermekeket"- mondta Rétvári Bence, az Emberi Erőforrások Minisztériumának (Emmi) parlamenti államtitkára, aki azt is jelezte, a pedagógus-életpálya és -ösztöndíjak bevezetése óta másfélszeresére növekedett a pályára jelentkezők száma.
Beszámolók szerint az 1-3 éves korosztály 25%-a - tehát minden negyedik gyermek - elutasít valamilyen ételt, és sokuknál óvodás, általános iskolás korban is fennáll még a probléma.
Az egyre népszerűbb finanszírozási forma itthon is gyorsan terjed, egyre többen ismerik és használják.
Bár sokat fejlődött az utóbbi években a hazai startup ökoszisztéma, még egy nagyságrenddel, szinte minden fontos mutatóban le van maradva a régiós élvonaltól.
A 120 fős tulajdonosi közösség mellé most Balogh Petya cége is beszállt a Brancs közösségi finanszírozási platformba.
Sustainable World 2023
Portfolio Balaton Business Forum 2023
BUDAPEST - Pörgessük fel együtt a hazai KKV szektort!


