Jövőre még több céget érint a havi helyett a ritkább - negyedéves - társasági adóelőlegfizetés.
Hosszú, súlyos betegség után 76 évesen elhunyt Barbara Piasecka Johnson, a Johnson&Johnson-vagyon örököse, aki szegény lengyel parasztlányból lett a világ egyik leggazdagabb asszonya.
Az amerikai vállalatbirodalom örököse, J. Seward Johnson sr. lelkes műgyűjtőként és emberbaráti tevékenységéről is ismert özvegyének április 1-jén bekövetkezett haláláról a Rzeczpospolita című lengyel lap számolt be csütörtöki számában.
Barbara Piasecka Lengyelország keleti, ma Fehéroroszországhoz tartozó részén született 1937-ben. Földműveléssel foglalkozó családja a második világháború után Wroclawban telepedett le, ahol a lány művészettörténetből szerzett diplomát. 1968-ban pénz és nyelvtudás nélkül kivándorolt az Egyesült Államokba, ahol szakácsnőként és cselédlányként talált állást a Johnson & Johnson-vagyon örökösénél, idősebb J. Seward Johnsonnál és feleségénél.
A munkaadó nemsokára beleszeretett a cselédbe, annyira, hogy 1971-ben még második feleségétől, két gyermekének anyjától is elvált a kedvéért. Nyolc nappal a válás után a 76 éves férfi már feleségül is vette a 34 éves Piaseckát egy esküvőn, amelyen a korabeli társasági sajtó tudósításai szerint a vőlegény hat felnőtt gyermeke közül egy sem jelent meg.
Az 1983-ban elhalálozott J. Seward Johnson sr. végrendeletében Barbara Piaseckára hagyta csaknem teljes vagyonát, majdnem teljesen kisemmizve gyermekeit és az általa alapított floridai óceánkutató intézetet is, amely pedig a szívügye volt. A leszármazottak szerint az "agresszív" és "ügyeskedő" mostohaanyjuk bírta rá apjukat a végrendelet aláírására egy olyan állapotban, amikor az úgymond már nem is volt teljesen a tudatánál.
Az özvegy szerint viszont a gyáriparos felelőtlen költekezésük és botrányos viselkedésük miatt hagyta ki végrendeletéből gyermekeit, akikről amúgy jó előre gondoskodott alapítványok létrehozásra révén.
A félmilliárd dollárosra becsült vagyon megszerzése érdekében egy 1986-os perben a felek 17 millió dollárt fizettek ki ügyvédi költségként, de végül peren kívül egyeztek meg úgy, hogy az asszonyé lett a vagyon nagyobb része.
A Forbes legfrissebbi, 2013. márciusi adatai szerint Barbara Piasecka Johnson 3,6 milliárd dollárra tehető vagyonával a földkerekség 376. leggazdagabb embereként, egyben a világ 42. leggazdagabb asszonyaként hunyt el.
Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!
A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)
A kommunista Lengyelországban ismeretlen maradt, szülőhazája csak 1990 után ismerte meg, amikor dollármilliókat ajánlott fel a bezárás fenyegette a gdanski hajógyár, a Szolidaritás ellenzéki szakszervezet bölcsőjének megmentésére.
Barbara Piaseckát jelentős műgyűjtőként is ismerték, gyűjteményében megtalálhatók voltak többek közt Monet, Picasso, Caravaggio és Rembrandt alkotásai. A gyűjtemény egyes darabjai jelenleg egy monacói múzeumban, mások a lengyel nemzeti múzeumban láthatók.
A nevéhez fűződik a nemzetközi műkincspiac több jelenetős ügylete, 2004-ben például ő adta el II. János Ádám liechtensteini hercegnek 36,7 millió dolláros rekordáron a világ legdrágább bútordarabját, egy 18. századi Badminton fiókos szekrényt. 2009-ben egy Rembrandt-portrét adott el 32,9 millió dollárért Steve Wynn kaszinómágnásnak.
A Johnson & Johnson-vagyon örökösét jól ismerték Lengyelországban humanitárius tevékenységéről is, egyebek közt autista gyermekeknek létesített alapítványt és iskolát Gdanskban.
Noha Barbara Piasecka Johnson monacói lakos volt, Lengyelországban halt meg, és ott is temetik el egy wroclawi temetőben. Április 15-én a wroclawi katedrálisban búcsúztatják.
-
Karácsonyi bevásárlás: miért éri meg a Lidl mellett dönteni az ünnepek előtt?
Az ünnepi készülődés mindenkitől sok energiát és alapos tervezést igényel, ezért a Lidl célja, hogy az idei karácsonyi bevásárlást a vásárlók egyszerűen és egy helyen intézhessék.
-
Közeledik a síszezon, féláron is elérhető a Gránit Bank Platinum kártya: 50 milliós, síelésre is érvényes utasbiztosítás jár hozzá
Európa sípályáin nagyjából minden tizedik síelő szenved kisebb-nagyobb balesetet egy-egy szezonban.
-
Ez a cég ott lát lehetőséget, ahonnan más menekül: bevásárolták magukat egy borsodi zsákfalu baromfifeldolgozójába
A Pi-Pi Kft. a Demján Sándor Tőkeprogram segítségével korszerűsíti az üzemet.
-
Elektromos 4x4 városban, országúton, terepen: hol jön ki az előnye?
Mit is nyújt a négykerék-hajtás a mindennapokban az autósok számára?
-
Változó karácsonyi kosár: spórolnak a magyarok, de a menüre nem sajnálják
Egy kutatás szerint továbbra is kiemelt fontosságú az ünnep, de sokan szűkebb kerettel gazdálkodnak, visszafogják az ajándékköltést, és a megfizethető meglepetések felé fordulnak.
-
Gesztenye-feldolgozó, pizzéria, repülőgyár, fémipari vállalat - négy cég, négy iparág és azonos kihívások (x)
Az E.ON sikeres hazai kkv-kal közös együttműködésben mutatja be, hogyan tud segíteni egy energiaszolgáltató a cégek versenyképességében.








