1 °C Budapest

Oda az Útravaló: cserbenhagyott diákok és tanárok

Pénzcentrum
2011. április 4. 09:32

Az 5 éve működő Útravaló program került veszélybe a pénzhiány miatt. A szegény gyerekek felzárkózását támogató, a diákokat és mentorokat jutalmazó ösztöndíj programban résztvevők nem kapták meg a tavalyi támogatásokat - írja a Népszabadság.


A programban résztvevő diákok 2005-től kezdve támogatást kaptak, amennyiben javítottak jegyeiken, vagy felvételt nyertek egy középiskolába, leérettségiztek. Ugyanakkor a privát órák keretében korrepetáló tanárok is támogatás kaptak, amennyiben a diákok jól teljesítettek. A diákok ösztöndíja 3 500- 4 500 forint volt, míg a tanárok egységesen 5 000 forintot kaptak.

A lap kérdésére egy iskola elmondta, hogy az ő tanári karuk összesen 705 ezer forinttól esett el tavaly, ami a szegény vidéki iskola tanárai számára rendkívül nagy bérkiesést jelent. A jó eredményeket elérő diákok sem kaphatták meg az ígért összeget.

A kifizetésekért felelős minisztérium azzal magyarázta a kifizetések elmaradását, hogy a tavalyi természeti katasztrófák túl nagy összeget vittek el a kasszából ezek között az összegek között volt az Útravaló program eredeti költségvetése is.

A lap úgy tudja, hogy az idei ösztöndíjprogram keret sem fogja fedezni a teljes költségeket, így idén sem számíthat minden jól tanuló kisdiák a megígért összegekre.

HR BLOGGER
hrdoktor  |  2026.01.14 12:39
Jelentősen megnehezíti a munkába járást, ha az ónos eső síkossá és csúszóssá teszi a járdákat. Ilyen...
legacykft  |  2026.01.12 12:13
A coachingról gyakran úgy beszélünk, mint egy szakmáról. Egy szerepről, egy eszköztárról, módszertan...
laskainelli  |  2025.12.13 12:55
Sokan gondolják úgy, hogy egy kapcsolatnak magától kellene működnie. Ha igazán szeretjük egymást, ak...
kovacstunde  |  2025.11.15 08:00
Pár nappal ezelőtt Gabi barátnőmmel beszélgettünk, éppen ennek a cikknek a gondolataival voltam elfo...
vezetoi-coaching  |  2025.11.06 13:37
Guys, plagizáltam… már ez is baj, de pláne, hogy nem is tudom, hogy történt… Oltári gáz. Ezt a damag...
NAPTÁR
Tovább
2026. január 17. szombat
Antal, Antónia
3. hét
EZT OLVASTAD MÁR?