A hitelválság kirobbanásakor a bankok még csak az egymás közötti hitelezést fogták vissza, mostanra azonban már a vállalatoknak és lakosságnak is egyre szigorúbb feltételekkel nyújtanak csak hitelt, sőt még feketelistát is készítenek a rossz adósokról - írja a The Times.
A kisvállalatok számára komoly problémát jelenthet az olyan rövid lejáratú, áthidaló kölcsönök, vagy folyószámlahitelek befagyasztása, amellyel a szállítói tartozásaikat szokták kiegyenlíteni, enélkül ugyanis komoly likviditáshiány léphet fel, amely akár a teljes működést is veszélyeztetheti.
Márpedig a brit bankok közül egyre többen szigorítanak ezen hiteltermékek kondícióin, és mind kevésbé tesznek eleget az ügyfelek hitelkeret emelési igényeinek, a futamidőt pedig sokan 3 hónapban maximalizálják.
Az is ismeretes, hogy a bankok a rossz adósokról már fekete listát vezetnek, melyek ugyan titkosak, vagyis nem közlik az ügyféllel, ha ő már szerepelne rajta, maximum akkor veszi észre, mikor nem kap a megszokott feltételek mellett hitelt.
Ráadásul a listákon szereplő cégek már most is meglehetősen bizonytalan helyzetben vannak, azonban a hitelhez jutás nehezedésével még kilátástalanabb lehet jövőjük.
Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!
A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)
A legfrissebb adatok szerint a szigetországbeli kkv-k 18 hónap óta először kezdtek komolyan létszámleépítésbe, az októberig eltelt három hónapban 30 százalékuk csökkentette munkavállalói létszámát, és 57 százalékuk meglehetősen borúlátó a jövőt illetően.
Ezen még a brit jegybank kamatvágása sem mindig segít, hiszen még a legutóbbi másfél százalékos csökkentést sem érvényesítették hitelkamataikban, mondván a forrásszerzési költségeik továbbra is magasak.
-
Évente tízmilliárdokat lopnak el a csalók hazai bankszámlákról – Kiderült, ki a legkönnyebb célpont
Becslések szerint 2,6 millió magyar változtatott online vásárlási szokásain, miután átverték vagy csalás célpontja lett, 40%-uk emiatt kevesebbet vásárol a neten.
-
Állatorvosi rendelőből skálázható kkv – így épült fel a Petlegio tőkevonzó modellje
Nándorfi Zoltánt, a Petlegio vezetőjét és Bánfi Zoltánt, az MKIK Tőkealap-kezelő vezérigazgatóját kérdeztük.
-
Zsalutrend: számít a felhasznát anyagokba épített energia (x)
Fókuszban a karbonsemlegességhez hozzájáruló, csekély ökológiai lábnyommal rendelkező és igazolt adatokkal kínált építőanyagok. Ezek között rendhagyó egy 25 éves zsaluinnováció a Mevától.
-
Önálló digitális transzformációs terület a Rossmann-nál (x)
Dedikált csapattal indult el a digitális transzformáció a Rossmann Magyarországnál, az új, önálló területet Fürjes Ádám, a vállalat eddigi webshopvezetője irányítja.
-
A vásárlói élmény és az értékteremtés kéz a kézben jár az Ecofamily üzleteiben (x)
Az elmúlt években látványosan átalakultak a fogyasztói igények: a vásárlók ma már nem csupán termékeket keresnek, hanem olyan márkákat és üzleteket, amelyekkel azonosulni tudnak és amelyek valódi értéket képviselnek.








