14 °C Budapest
Újra megmozdult a föld mélye Nógrád vármegyében a napokban – ezúttal Mátraterenye homokterenyei településrészén történt kisebb földrengés.

Már megint rengett a föld Nógrádban: mi történik ebben a megyében?

2023. május 9. 11:02

Újra megmozdult a föld mélye Nógrád vármegyében a napokban – ezúttal Mátraterenye homokterenyei településrészén történt kisebb földrengés - számolt be róla a nool.hu.

Ahogy a portál írja, a Kövesligethy Radó Szeizmológiai Obszervatórium mérőműszerei mérték a kisebb földrengést a napokban Nógrád vármegyében. Ezúttal Mátraterenye homokterenyei településrészén mozdult meg a föld mélye.

Az intézmény térképén jelölt információk szerint május 5-én, 03:45-kor 0,5-ös erősségű földrengés történt Homokterenyén, a lakóházaktól távol, a Zagyva-patak mögötti területen. Az enyhe földmozgást a lakosság szinte teljesen biztos, hogy nem érezhette.

A Kövesligethy Radó Szeizmológiai Obszervatórium weboldalán egyébként az olvasható, hogy az M<2 magnitúdójú szeizmikus események gyakran nem földrengések, hanem valójában bányarobbantások, azt azonban nem tudni, hogy a napokban történt földmozgás valójában milyen eredetű.

Címlapkép: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
NAPTÁR
Tovább
2026. április 27. hétfő
Zita
18. hét
Április 27.
Morse nap
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
AI in Energy 2026
Átlátható adat és energia
AgroFood 2026
Élelmiszeripari konferencia május 19-én
Portfolio Investment Day 2026
Éve Signature előfizetéssel INGYENES részvétel!
Hitelezés 2026
Lakossági hitelek: fenntartható növekedés vagy túlhevülés?
Women's Money & Mindset Day 2026
Hogyan gondolkodnak a nők pénzről, kockázatról és jövőről?
EZT OLVASTAD MÁR?
Agrárszektor  |  2026. április 27. 17:27