A hamarosan felálló, Magyar Péter vezette új kormány jelentős jóléti intézkedéseket ígér.
Megszólalt Orbán Viktor a minimálbér emelésről: jöhet a 400 ezer forintos minimum jövedelem
A gazdasági növekedés megteremti a béremelés lehetőségét, csakhogy sok olyan külső körülmény van, ami ezt keresztülhúzhatja - mondta a miniszterelnök a közrádióban.
12 százalékos, három éven át tartó béremelést szeretnének a munkaadók is, de ehhez a kormány segítségét kérik - így fogalmazott Orbán Viktor szokásos péntek reggeli rádióinterjújában. A miniszterelnök elmondta, hogy ehhez gazdaságfejlesztés is kell, ehhez azonban lejjebb kell tekerni a védelmi kiadásokat, és ez csak akkor kivitelezhető, ha a háború nem eszkalálódik.
A miniszterelnök elmondta, hogy ha minden úgy alakul, ahogy a magyar kormány szeretné, akkor elérhetőnek látja a 400 ezres minimálbért és az egymillió forintos átlagbért is. Orbán Viktor úgy fogalmazott, hogy összerakták azt a csomagot, amivel kilábalhat a magyar gazdaság a covid-időszak óta tartó nehézségekből.
A gazdasági akcióterv Orbán Viktor szerint hozhat három százalék feletti gazdasági növekedést, ez pedig már megteremti a béremelés lehetőségét is. Azt hazonban fontosnak tartotta megjegyezni, hogy a munkabéreket továbbra sem a kormány állapítja meg.
A béreket nem a kormány állapítja meg, ha rosszul tenné meg, az tönkreteszi a gazdaságot. A munkaadók és a munkavállalók tárgyalnak erről. Lesz itt belátható időn belül 1 millió fporintos átlagbér és 400 ezer forint körüli minimálbér
- fogalmazott a miniszterelnök.
JÓL JÖNNE 5 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 5 000 000 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót havi 105 965 forintos törlesztővel a Raiffeisen Bank nyújtja (THM 10,35%), de nem sokkal marad el ettől a CIB Bank (THM 10,39%-ot) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
A munkabéreket érintő tárgyalásokról és az ehhez kapcsolódó tervekről, célokról a Pénzcentrum első kézből számolt be a héten. Ezt a cikket most újra elolvashatod ide kattintva:
címlapkép: Miniszterelnöki Sajtóiroda/Fischer Zoltán, MTI/MTVA
-
A héten nyit a régió új nemzetközi filmipari eseménye (x)
Május 8-án indul a Eurocine Budapest a Hungexpo-n
AI in Energy 2026
AgroFood 2026
Portfolio Investment Day 2026
Hitelezés 2026
Women's Money & Mindset Day 2026








