4 °C Budapest
Teleconference with students operating stock market during Corona time

Nem elég a forint gyengülése: zuhan a magyar részvények ára, ki tudja hol áll meg

2024. október 3. 17:40

A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX 409,91 pontos, 0,56 százalékos csökkenéssel 72 649,80 ponton zárt csütörtökön. A részvénypiac forgalma 7,1 milliárd forint volt, a vezető részvények gyengültek az előző napi záráshoz képest.

A borús tőzsdei hangulattal magyarázta a visszaesést az Equilor Befektetési Zrt. elemzője, amely nem kímélte egyik vezető részvényt sem. Muhi Gergely szerint most főképp a közel-keleti konfliktus aggasztja a befektetőket, emiatt elfordulnak a tőzsdéktől és kevésbé kockázatos lehetőségeket keresnek.

A Mol árfolyama 22 forinttal, 0,83 százalékkal 2616 forintra csökkent 1,4 milliárd forintos forgalomban.

Az OTP-részvények ára 115 forinttal, 0,62 százalékkal 18 350 forintra esett, forgalmuk 4,0 milliárd forintot tett ki.

A Magyar Telekom árfolyama 2 forinttal, 0,19 százalékkal 1036 forintra gyengült, forgalma 330,1 millió forint volt.

NULLA FORINTOS SZÁMLAVEZETÉS? LEHETSÉGES! MEGÉRI VÁLTANI!

Nem csak jól hangzó reklámszöveg ma már az ingyenes számlavezetés. A Pénzcentrum számlacsomag kalkulátorában ugyanis több olyan konstrukciót is találhatunk, amelyek esetében az alapdíj, és a fontosabb szolgáltatások is ingyenesek lehetnek. Nemrég három pénzintézet is komoly akciókat hirdetett, így jelenleg a CIB Bank, a Raiffeisen Bank, valamint az UniCredit Bank konstrukcióival is tízezreket spórolhatnak az ügyfelek. Nézz szét a friss számlacsomagok között, és válts pénzintézetet percek alatt az otthonodból. (x)

A Richter-papírok árfolyama 50 forinttal, 0,46 százalékkal 10 770 forintra csökkent, a részvények forgalma 952,3 millió forintot ért el.

A BUMIX 6637,87 ponton zárt csütörtökön, ez 27,25 pontos, 0,41 százalékos emelkedés a szerdai záráshoz viszonyítva.

Címlapkép: Getty Images

Jelentem Mégsem
0 HOZZÁSZÓLÁS
Csak bejelentkezett felhasználó szólhat hozzá. Belépés itt!
A kommentkezelési szabályzatot itt találod.
Még nincsenek hozzászólások. Legyél te az első!
NEKED AJÁNLJUK
PC BLOGGER & PODCASTER
Bankmonitor  |  2026. január 30. 12:00
Egyetlen jól megválasztott személyi kölcsönnel akár több régi, drága hiteledtől is megszabadulhatsz,...
MEDIA1  |  2026. január 30. 11:11
A lap szerint egy XIII. kerületi irodában gyártja a legbelső kör a fideszes kamuprofilokat és nevez...
KonyhaKontrolling  |  2026. január 30. 07:45
Mostanra talán elhalt annyira az AI feletti izgalom, hogy értelmesen tudjunk beszélgetni róla. Szíve...
iO Charts  |  2026. január 29. 18:20
Az energiatermelési és -ellátási iparágat hagyományosan a szén-, olaj- és gáztüzelésű erőművek uralt...
Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2026. január 30. péntek
Martina, Gerda
5. hét
Ajánlatunk
  • Jön a Planet Expo 2026 (x)

    Világhírű előadóval és magyar fejlesztésű energetikai innováció bejelentésével indul a Planet Budapest üzleti programja.

KONFERENCIA
Tovább
Agrárium 2026
Tradicionálisan hiánypótló esemény, és hasznos lehet a hazai agrárium minden méretű agrártermelői vállalkozásának
Retail Day 2026
A magyar (kis)kereskedelem jelene és jövője
EZT OLVASTAD MÁR?