Flags of the European Union and Hungary flying from poles outside an ornate building in the centre of Hungarian capital city of Budapest

Itt az igazság a magyar inflációról: erről kevesen tudnak, így áll az uniós rangsorban

2024. február 22. 13:01

Amíg az Európai Unióban 3,1 százalékos volt a januári infláció éves összevetésben, addig hazánkban ugyanez 3,7 százalékot tett ki - derült ki az Eurostat adataiból. Ezzel Magyarország az egész közösséget tekintve a kilencedik helyet foglalta el az inflációs rangsorban.

Az EU-ban 3,1 százalékos volt a januári infláció éves összevetésben, míg az eurózónában 2,8. A hazai 3,7 százalékos áremelkedés a kilencedik legmagasabb - derül ki az Eurostat legfrissebb adataiból. A statisztika szerint az uniós infláció lassulóban van: decemberben 3,4 százalék volt, ami 0,3 százalékponttal jelentett magasabb értéket a mostaninál, míg a 2022 azonos időszakában még 10 százalékon állt a ráta.

A legalacsonyabb éves rátát Dániában és Olaszországban mérték (0,9 százalék), őket Lettország, Litvánia és Finnország követte (1,1 százalék). A legmagasabb éves arányt Romániában (7,3 százalék), Észtországban (5 százalék) és Horvátországban (4,8 százalék) mutatták ki.

Decemberhez képest az éves infláció tizenöt tagállamban csökkent, míg egyben változatlan maradt, további tizenegyben pedig emelkedett.

Magyarországon 3,7 százalékkal nőttek az árak, amivel a kilencedik legmagasabb eredményt értük el az európai uniós közösségben.

Címlapkép: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
PC BLOGGER & PODCASTER
MEDIA1  |  2026. május 22. 17:01
A Keller András vezette Concerto Budapest és Szabó Stein Imre új, a MEZZO TV-n bemutatott, Bartók-ko...
Holdblog  |  2026. május 22. 08:06
A NER gazdasági hálózatának összeomlása nem okozna válságot, a NER-es cégek amúgy sem képviselnek je...
ChikansPlanet  |  2026. május 22. 08:00
Az emelkedő üzemanyagárak világszerte újra napirendre hozták a közösségi közlekedés fontos, de soksz...
Bankmonitor  |  2026. május 21. 15:24
Fél év alatt érezhetően mérséklődtek a lakásárak és a bérleti díjak Gazdagréten - pont azon a panelp...
Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2026. május 23. szombat
Dezső
21. hét
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
AI in Energy 2026
Átlátható adat és energia
AgroFood 2026
Élelmiszeripari konferencia május 19-én
Portfolio Investment Day 2026
Éve Signature előfizetéssel INGYENES részvétel!
Hitelezés 2026
Lakossági hitelek: fenntartható növekedés vagy túlhevülés?
Women's Money & Mindset Day 2026
Hogyan gondolkodnak a nők pénzről, kockázatról és jövőről?
EZT OLVASTAD MÁR?