6 °C Budapest
Group of workers in aluminum plant, High angle view. Image taken in daylight with a Sony A7Rii (42 megapixels) and developed from raw.. This pictures were taken in Asas Aluminium Factory in Turkey with a special permission together with property release.

Méghogy munkahelyteremtés: alig valaki vállalja, hogy munkát ad a magyaroknak a milliárdokból

2023. február 14. 09:30

Folyamatosan adja a kormány az állami támogatást az itt építkező cégeknek, de alig valaki teremt cserébe munkahelyeket. Egy magyar munkahely létrehozása az államnak már 300 milliójába kerül.

Közzétette a Külgazdasági és Külügyminisztérium a 2022-es támogatásokat, amelyeket cégeknek adtak beruházásösztönzésre - vette észre a 24.hu. Fontos tudnivaló, hogy a cégeknek, legyen bár magyar vagy külföldi, 2020 óta nem kellett létszámbővítést, vagyis munkahelyteremtést vállalniuk, a fejlesztési támogatást kérhették innovíciós vagy eszközalapú szerződésekre is költhetik.

Ezt a kiskaput pedig alaposan ki is használják a cégek. A listán az első a BMW, mely tavaly 13,52 milliárdot kapott a debrecei gyárában épülő akkumulátor-összeszerelő üzeméhez. Bár ők vállalták új munkahelyek létrehozását a projekthez, érdemes lehet megemlíteni, hogy a beruházás teljes költsége 36 milliárd forint - vagyis a harmadát a magyar adófizetők állják.

Címlapkép: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
PC BLOGGER & PODCASTER
MEDIA1  |  2025. december 5. 15:55
Véget ért a Netflix, a Comcast és a Paramount között zajló licitháború: a Netflix pénteken közölte,...
MNB Intézet  |  2025. december 5. 09:56
A nagy termelékenységi különbségek egyebek mellett a munkaerőpiac meritokráciájából és a menedzsment...
Bankmonitor  |  2025. december 5. 09:55
A 2025 januári indulásakor nagy várakozás övezte a kamatmentes Munkáshitelt, ám hamar kiderült: a ke...
ChikansPlanet  |  2025. december 5. 09:23
A Föld szinte minden szegletét beborítja a műanyag, a tengerpartoktól a hegycsúcsokig. Az egyszer ha...
Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2025. december 5. péntek
Vilma
49. hét
Ajánlatunk
EZT OLVASTAD MÁR?