A részvénypiac forgalma 23,1 milliárd forint volt, a vezető részvények a Mol kivételével emelkedtek az előző napi záráshoz képest.
A keddi magyar munkaszüneti nap mellett látott óvatos forinterősödésnek ma reggelre már nyoma sincs, hiszen újra 300 közvetlen közelében jár az euró jegyzése a bankközi piacon.
Mérsékelt mozgások jellemezték a forint elmúlt két magyar munkaszüneti nap alatti árfolyamát az euróval szemben, hiszen a kurzus a 299-301 közötti tartományban ingadozott. Tegnap az amerikai részvénypiacokon látott enyhe hangulatjavulás a forintot is erősíteni tudta, így a jegyzések estére 299-ig ereszkedtek, de ma reggel újra 300 közelében látjuk a kereskedést. A dollár kurzusa 223,5 körül, a svájci franké 243,3 körül jár jelenleg.
NEKED AJÁNLJUK
Újabb veszély fenyegeti a magyarok pénzét: Varga Mihály elárulta, mi robbanthatja be ismét az árakat
A jegybank szerint a forint árfolyama számottevően javult az elmúlt hetekben.
FRISS HÍREK
Több friss hír
PC BLOGGER & PODCASTER
Portfolio Checklist
2026. május 27. 16:52
Media1
2026. május 2. 23:23
MEDIA1 | 2026. május 27. 19:24
A Békemeneteket szervező CÖF szóvivőjeként is ismert Fidesz-közeli politológusnak, Fricz Tamásnak hé...
Bankmonitor | 2026. május 27. 13:47
A várva várt nyári pihenés gondos tervezést igényel, a pénzügyi tudatosság azonban sokszor a határát...
Holdblog | 2026. május 27. 10:47
Két kategóriában is tudsz ránk szavazni Az Év Klasszis Privátbanki Szolgáltatója díjátadón. Első alk...
iO Charts | 2026. május 27. 10:01
Miről szól a Piaci Impulzus rovat? A Rheinmetall részvény árfolyama az elmúlt négy évben közel 2000%...
NAPTÁR
Tovább
2026. május 28. csütörtök
Emil, Csanád
22. hét
Május 28.
Az éhezés világnapja
Május 28.
A régészet napja
Május 28.
A hamburger világnapja
Ajánlatunk
-
Öreg autók, dráguló piac: komoly tartalék van még a magyar lízingpiacban (x)
Jelentős növekedési potenciált lát a magyar autó- és lízingpiacban Hanczár Zsolt, az idén 35 éves, piacvezető Euroleasing Zrt. gépjármű-értékesítési igazgatója.
-
Rosalia Borpiknik: óriás nyárindító kerti parti a Ligetben (x)
A Rosalia Borpiknik június 4–7. között ismét benépesíti a Városligetet: borok, pezsgés és nyári hangulat vár a Vajdahunyad vár mögött.
Gazdaság legolvasottabb
KONFERENCIA
Tovább
EZT OLVASTAD MÁR?

Pénzcentrum | 2026. május 27. 21:02

Pénzcentrum | 2026. május 27. 20:42

Agrárszektor | 2026. május 27. 20:31




